Niekoľko známych celebrít, ktoré sa narodili s vrodenou vadou, no nehanbia sa o tom hovoriť. Vedeli ste to? 

4288

Vrodené ochorenia s nie tak výraznou a závažnou manifestáciou sú častejšie než sme si možno dosiaľ mysleli. Možno vás však prekvapí koľko z nich sa vyskytuje v radoch známych celebrít – či už ide o slávnych hercov, hudobníkov alebo iné televízne hviezdy. Najčastejšie sa tieto vady týkajú počtu prstov, či očí, občas sa ale vyskytnú aj vady v inej oblasti. Niektoré sú vidieť na prvý pohľad aj pre bežného pozorovateľa, iné sú takpovediac „skryté“.

Možno vám to príde zvláštne, divné a niekomu až nepríjemné, tieto celebrity sa o tom rozhodne nehanbia vravieť i verejne, a tým vrhnúť svetlo aj na vrodené vady, ktoré sú mnohokrát ľuďmi nepochopené a neprijaté. Vrhnite sa na zoznam a pozrite si aké hviezdy sa na ňom nachádzajú. Vedeli ste o niektorej z nich a jej vrodenej vade? 

Elizabeth Taylor

e315e86788c7ddfd9e366d2719b2d215 grace elizabeth elizabeth taylor old
Zdroj: wikimedia common

Vrodená vada americkej herečky, hollywoodskej hviezdy strieborného plátna 20.storočia Elizabeth Taylor, sa stala jednou z jej najväčších fyzických predností. Ide o stav, ktorý sa nazýva distichiáza, ktorý spôsobuje rast mihalníc v dvoch radoch, to ešte viac upozorňovalo na ďalšiu zvláštnosť tejto ženy – jej netypicky sfarbené fialové dúhovky.

Joaquin Phoenix 

Joaquin Phoenix 2005
Zdroj: wikimedia common

Mnoho z nás ho možno pozná vďaka role, ktorú si zahral vo filme Joker, za ktorú i získal Oscara za najlepší mužský herecký výkon. Reč je o americkom hercovi Joaquinovi Phoenixovi, ktorý má ako vrodenú vadu mierny ráštep pery. Ľudia sa však zhodnú na tom, že mu pomerne pristane. 

Megan Fox

385px Megan Fox LF
Zdroj: wikimedia common

Megan Fox nie je len herečka, ale i modelka – a v tom jej nezabránila ani brachydaktýlia typu D, s ktorou prišla na tento svet. Postihuje iba palce, kedy sú skrátené koncové časti palca so zakrpatenými nechtami, pričom ostatné prsty sa vyvíjajú normálne. 

Ashton Kutcher

Ashton Kutcher attends TechCrunch Disrupt New York May 2011 2
Zdroj: wikimedia common

Ashton Kutcher priznal, že sa narodil s „plávacou“ blanou medzi prstami. Ide o stav, ktorý sa nazýva syndaktýlia (dochádza pri nej k zrasteniu prstov), dnes je možná operácia, avšak herec sa vyjadril, že je na svoju anomáliu hrdý. 

Kesha

1200px Kesha @ MMVA Souncheck 02 retouch
Zdroj: wikimedia common

Popová hviezda Kesha uviedla, že sa narodila s malým chvostom! Išlo o krátky výbežok, ktorý sa pri zapojení fantázie mohol podobať chvostu. Ako dieťaťu jej ho chirurgicky odstránili, z čoho bola naozaj smutná. Keby bolo rozhodnutie na nej, pravdepodobne by si svoju anomáliu nechala. 

Harry Styles

180612 Harry Styles Live On Tour in Nashville
Zdroj: wikimedia common

Lámač ženských sŕdc, ktorý sa preslávil ešte ako súčasť skupiny One Direction, Harry Styles sa údajne narodil so štyrmi bradavkami. Tento stav sa nazýva polytelia a ani zďaleka nie je taký ojedinelý ako sa možno zdá. Jeho bradavky navyše údajne pochádzajú z jeho siamského dvojčaťa, o ktorom ale nikto nevedel. 

Jennifer Garner

640px Jennifer Garner cropped
Zdroj: wikimedia common

Ďalšia americká herečka, Jennifer Garner, sa narodila s brachymetatarziou – deformáciou chodidla, v dôsledku čoho sa štvrtý prsty na nohe javí menší ako všetky ostatné. 

Kate Bosworth

Kate Bosworth getty
Zdroj: wikimedia common

Kate Bosworth známa z filmov ako Zaklínač koní, Osudové leto alebo Superman sa vracia, sa narodila so stavom nazývaným heterochrómia, ktorý spôsobuje, že má každé oko úplne inej farby. Jedno modré a druhé modré s prímesou orieškovo hnedej. S týmto stavom sa môžeme stretnúť i u zvierat. 

Forest Whitaker

1280px Forest Whitaker by Gage Skidmore
Zdroj: wikimedia common

Forest Whitaker herec, producent ale i režisér, držiteľ Oscara, Zlatého glóbusu a BAFTY zdedil genetický stav nazývaný ptóza, kedy dochádza k poklesu horného viečka presahujúceho okraj šošovky. 

Andy García

640px Andy Garcia close portrait 2009
Zdroj: wikimedia common

Andy García, kubánsko – americký herec, známy napríklad z filmu Krstný otec III, sa údajne vyvíjal v maternici so svojím siamskym dvojčaťom spojený v oblasti ramien. Zatiaľ čo jemu sa orgány vyvíjali správne, jeho dvojča malo len veľkosť softbalovej lopty, preto ho po pôrode chirurgicky odstránili.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.