Niekoľko známych celebrít, ktoré sa narodili s vrodenou vadou, no nehanbia sa o tom hovoriť. Vedeli ste to?

4395

Vrodené ochorenia s nie tak výraznou a závažnou manifestáciou sú častejšie než sme si možno dosiaľ mysleli. Možno vás však prekvapí koľko z nich sa vyskytuje v radoch známych celebrít – či už ide o slávnych hercov, hudobníkov alebo iné televízne hviezdy. Najčastejšie sa tieto vady týkajú počtu prstov, či očí, občas sa ale vyskytnú aj vady v inej oblasti. Niektoré sú vidieť na prvý pohľad aj pre bežného pozorovateľa, iné sú takpovediac „skryté“.

Možno vám to príde zvláštne, divné a niekomu až nepríjemné, tieto celebrity sa o tom rozhodne nehanbia vravieť i verejne, a tým vrhnúť svetlo aj na vrodené vady, ktoré sú mnohokrát ľuďmi nepochopené a neprijaté. Vrhnite sa na zoznam a pozrite si aké hviezdy sa na ňom nachádzajú. Vedeli ste o niektorej z nich a jej vrodenej vade? 

Elizabeth Taylor

Zdroj: wikimedia common

Vrodená vada americkej herečky, hollywoodskej hviezdy strieborného plátna 20.storočia Elizabeth Taylor, sa stala jednou z jej najväčších fyzických predností. Ide o stav, ktorý sa nazýva distichiáza, ktorý spôsobuje rast mihalníc v dvoch radoch, to ešte viac upozorňovalo na ďalšiu zvláštnosť tejto ženy – jej netypicky sfarbené fialové dúhovky.

Joaquin Phoenix 

Zdroj: wikimedia common

Mnoho z nás ho možno pozná vďaka role, ktorú si zahral vo filme Joker, za ktorú i získal Oscara za najlepší mužský herecký výkon. Reč je o americkom hercovi Joaquinovi Phoenixovi, ktorý má ako vrodenú vadu mierny ráštep pery. Ľudia sa však zhodnú na tom, že mu pomerne pristane. 

Megan Fox

Zdroj: wikimedia common

Megan Fox nie je len herečka, ale i modelka – a v tom jej nezabránila ani brachydaktýlia typu D, s ktorou prišla na tento svet. Postihuje iba palce, kedy sú skrátené koncové časti palca so zakrpatenými nechtami, pričom ostatné prsty sa vyvíjajú normálne. 

Ashton Kutcher

Zdroj: wikimedia common

Ashton Kutcher priznal, že sa narodil s „plávacou“ blanou medzi prstami. Ide o stav, ktorý sa nazýva syndaktýlia (dochádza pri nej k zrasteniu prstov), dnes je možná operácia, avšak herec sa vyjadril, že je na svoju anomáliu hrdý. 

Kesha

Zdroj: wikimedia common

Popová hviezda Kesha uviedla, že sa narodila s malým chvostom! Išlo o krátky výbežok, ktorý sa pri zapojení fantázie mohol podobať chvostu. Ako dieťaťu jej ho chirurgicky odstránili, z čoho bola naozaj smutná. Keby bolo rozhodnutie na nej, pravdepodobne by si svoju anomáliu nechala. 

Harry Styles

Zdroj: wikimedia common

Lámač ženských sŕdc, ktorý sa preslávil ešte ako súčasť skupiny One Direction, Harry Styles sa údajne narodil so štyrmi bradavkami. Tento stav sa nazýva polytelia a ani zďaleka nie je taký ojedinelý ako sa možno zdá. Jeho bradavky navyše údajne pochádzajú z jeho siamského dvojčaťa, o ktorom ale nikto nevedel. 

Jennifer Garner

Zdroj: wikimedia common

Ďalšia americká herečka, Jennifer Garner, sa narodila s brachymetatarziou – deformáciou chodidla, v dôsledku čoho sa štvrtý prsty na nohe javí menší ako všetky ostatné. 

Kate Bosworth

Zdroj: wikimedia common

Kate Bosworth známa z filmov ako Zaklínač koní, Osudové leto alebo Superman sa vracia, sa narodila so stavom nazývaným heterochrómia, ktorý spôsobuje, že má každé oko úplne inej farby. Jedno modré a druhé modré s prímesou orieškovo hnedej. S týmto stavom sa môžeme stretnúť i u zvierat. 

Forest Whitaker

Zdroj: wikimedia common

Forest Whitaker herec, producent ale i režisér, držiteľ Oscara, Zlatého glóbusu a BAFTY zdedil genetický stav nazývaný ptóza, kedy dochádza k poklesu horného viečka presahujúceho okraj šošovky. 

Andy García

Zdroj: wikimedia common

Andy García, kubánsko – americký herec, známy napríklad z filmu Krstný otec III, sa údajne vyvíjal v maternici so svojím siamskym dvojčaťom spojený v oblasti ramien. Zatiaľ čo jemu sa orgány vyvíjali správne, jeho dvojča malo len veľkosť softbalovej lopty, preto ho po pôrode chirurgicky odstránili.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre