15 celebrít, ktoré mali problém s drogami alebo alkoholom: Časť 2!

1080

Relatívne nedávno sme vám priniesli článok o pätnástich celebritách, ktoré mali počas svojho života problém s drogami alebo alkoholom. Teraz je na programe druhé pokračovanie. Pozrite si 15 ďalších známych osobností, ktoré bojovali so závislosťou.

1 – Mary-Kate Olsen

Dvojičky Olsenové hviezdili už ako deti v seriáli Plný dom. Mary-Kate Olsen bojovala s anorexiou a so závislsoťou na kokainé. Podstúpila aj odvykačku.

Mary-Kate Olsen 2009 by David Shankbone“ by david_shankbone is licensed under CC PDM 1.0

2 – Tila Tequila

Tila Tequila sa preslávila najmä v USA vďaka učinkovaniu v reality šou. Neskôr sa zviditeľnila cez sociálne siete. Bola zavislá na drogách, čo v roku 2012 viedlo k tomu, že ako 30-ročná prežila mozgové aneurysma.

Tila Tequila smoking 6“ by Nicholas R. Andrew is licensed under CC PDM 1.0

3- Corey Haim

Kanadský herec Corey Haim si zahral v niekoľkých filmoch z 80-tych rokov a zahviezdil najmä v snímke Stratení chlapci (1987). Bol zavislý na drogách a v roku 2010 zomrel ako 38-ročný. Údajne zle skombinoval silné lieky na predpis.

Corey Haim“ by Bree from Worcester, MA, USA is licensed under CC BY-SA 2.0

4 – River Phoenix

River Phoenix bol sľubný mladý herec, jeho kariéru i život však výrazne skrátili drogy. Brat herca Joaquina Phoenixa bol zavislý na heroíne. V roku 1993 zomrel vo veku 23 rokov.

River Phoenix“ by Alan Light is licensed under CC BY 2.0

5 – Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. údajne prvýkrát drogy vyskúšal už ako 6-ročný. V roku 1996 bol ako 31-ročný prvýkrát kvôli drogám zatknutý. Strávil istý čas vo väzení a na odvykačke, neskôr sa vrátil späť do hereckého kolotoča.

Robert Downey Jr 2014 Comic Con (cropped)“ by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0

6 – Nicole Richie

Herečka a speváčka Nicole Richie bojovala hneď s niekoľkými závislosťami. Na marihuane, na heroíne a na kokaíne. Trikrát bola kvôli drogám zatknutá a päťkrát pod vplyvom spôsobila dopravnú nehodu.

Nicole Richie“ by Eva Rinaldi Celebrity Photographer is licensed under CC BY-SA 2.0

7 – Jason Cook

Jason Cook sa preslávil predovšetkým vďaka projektu Dni nášho žitia. Bojoval so závislosťou a v roku 2005 to verejne priznal. Následne podstúpil detoxikáciu.

8 – Edie Falco

Herečka Edie Falco je populárna vďaka seriálom ako Oz, Sestrička Jackie alebo Sopranovci. Bojovala s alkoholizmom, najmä v mladom veku okolo 20-ky.

Edie Falco 2010 1 (cropped)“ by Drama League from USA is licensed under CC BY 2.0

9 – Charlie Sheen

Herec a neskôr ikonický Charlie Harper v Dva a pol chlapa sa s drogami zaplietol už ako mladistvý. Keď mal iba 16 rokov, bol prvýkrát zatknutý za držanie marihuany. S drogovou aj alkoholovou závislosťou neskôr bojoval vo viacerých etapách svojho života.

Charlie Sheen- Anger Management“ by ellasportfolio is licensed under CC BY-SA 2.0

10 – Johnny Depp

Johnny Depp natočil desiatky skvelých filmov a patrí medzi najobľúbenejších hercov svojej generácie. Bojoval s drogami aj s alkoholom. S druhým menovaným začal údajne kvôli tomu, pretože mal trému pri verejných akciách súvisiacich s jeho profesiou herca.

Johnny Depp“ by – Line is licensed under CC BY-NC-SA 2.0

11 – Michael J. Fox

Kanadský herec Michael J. Fox sa v roku 1991 dozvedel, že má Parkinsonovu chorobu. Útek začal hľadať v alkohole a neskôr to prerástlo do vážnej závislosti.

Michael J. Fox 2012 (cropped) (2)“ by Paul Hudson (original) Supernino (derivative work) is licensed under CC BY 2.0

12 –  Brittany Murphy

Krásna Brittany Murphy sa preslávila ako herečka a speváčka. Tragicky zahynula v roku 2009 ako 32-ročná. Sekundárnou príčinou jej smrti bola intoxikácia drogami.

Brittany Murphy at Happy Feet premiere“ by Rob Chandler is licensed under CC BY-SA 2.0

13 –  Marilyn Monroe

Niekdajšia ikona Hollywoodu si svoju slávu dlho neužila. Kultová Marilyn Monroe zomrela v roku 1962 vo veku 36 rokov. Počas života bola závislá na opiátoch, sedatívach a liekoch na spanie.

Marilyn Monroe 01“ by Mikel Agirregabiria Agirre is licensed under CC BY-NC-SA 2.0

14 – Edie Sedgwick

Edie Sedgwick bola americká herečka a modelka. Bola jednou z hviezd Andyho Warhola. V roku 1971 zomrela ako 28-ročná. Príčinou smrti bolo zmiešanie alkoholu a barbiturátov, čo sú silné lieky, doslova cyklické deriváty kyseliny močovej.

Edie Sedgwick“ by thefoxling is licensed under CC BY-NC-SA 2.0

15 – Kirsten Dunst

Kirsten Dunst je populárna herečka. Zo všetkých jej úloch je najslávnejšia asi tá vo filmoch o Spider-Manovi. V roku 2007 bola ako 25-ročná prichytená s drogami. Neskôr podstúpila liečenie, kde si odvykala nielen od drog, ale aj od alkoholu.

Kirsten Dunst 2 Shankbone 2010 NYC“ by david_shankbone is licensed under CC BY 2.0

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre