Černoch, ktorý nazbieral 200 plášťov KKK od samotných členov obávanej skupiny

1675
kkk fotografia
Foto od gvgoebel

Daryl Davis je hudobník ktorý sa venuje hlavné blues. Má však aj jeden zvláštny koníček. Ako černoch počas posledných tridsiatich rokov trávil čas s členmi rasistickej organizácie KKK v snahe zmeniť ich názor.

Tvrdí, že v momente kedy s členmi tohto klanu nadviazal priateľstvo si títo ľudia začínali uvedomovať, že ich ideológia nemusí byť správna. Daryl hovorí, že odkedy sa začal s týmito členmi zhovárať, podarilo sa mu presvedčiť 200 z nich, aby odložili svoje biele plášte nadobro. Keď sa mu v tom začalo dariť, začal zbierať tieto róby u neho doma ako pripomienku, že sa dá s rasizmom bojovať aj pokojne iba sedením pri večeri a slušnou konverzáciou o tomto probléme.

Podľa výpovede muzikanta na nich väčšinou zaberala jeho hudba, v ktorej bol dobrý na toľko, že si vyslúžil rešpekt dostatočný na začiatok priateľského rozhovoru. Prvýkrát údajne hral v klube Silver Dollar Lounge, kde k nemu prišiel biely gentleman s tým, že sa mu veľmi páči ako hrá, a že ešte nikdy nepočul černocha, ktorý by dokázal hrať tak ako Jerry Lee Lewis. Daryl mu poďakoval a odvetil: „ Viete, kde sa samotný Jerry naučil hrať takýto druh muziky? Na rovnakom mieste ako ja. U čiernych, bluesových, boogie-woogie hráčov na piáno.“

Daryl je dôkazom, že sa dá s rasizmom bojovať láskou a hudbou, a že násilie tvorí stále iba viac násilia, ako aj on rád hovorí.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre