Cestovanie pre všetkých: Influencerka s krivkami vyzýva letecké spoločnosti k inkluzívnosti

576

Emily Jones je plus-size cestovateľka, ktorá často pendluje medzi Maltou, Spojeným Kráľovstvom a Fínskom. Aj preto vyzvala letecké spoločnosti a hotely, aby sa prispôsobili aj ľuďom s väčšími krivkami. Delí sa o svoje postrehy týkajúce sa turizmu, pričom zdôrazňuje, že by mal byť inkluzívnejší.

View this post on Instagram

A post shared by Emily Jones (@miss___jones)

Prostredníctvom svojho instagramového profilu dokumentuje svoje cesty a povzbudzuje ľudí všetkých veľkostí a tvarov, aby spoznávali svet. Každý si zaslúži vidieť krásu planéty, preto sa snaží, aby im bol vytvorený pohodlný a bezpečný priestor.

Jednou z hlavných zmien, ktoré Emily navrhuje, sa týkajú predlžovacích bezpečnostných pásov. Pre ľudí väčších veľkostí je veľkým strašiakom o ne žiadať, preto vyzýva spoločnosti, aby vopred informovali o ich dostupnosti.

View this post on Instagram

A post shared by The SHE Word (@the_she_word)

Zároveň upozorňuje na nepohodlie plus-size ľudí, ktoré sa nesie každým letom. Podľa jej názoru by mali byť sedadlá buď priestrannejšie, alebo by mali byť nastaviteľné opierky rúk. Tak by letecké spoločnosti zabezpečili pohodlné cestovanie pre každého jedného pasažiera.

Okrem toho poukazuje aj na nedostatky ubytovaní. Hotelovým zariadeniam odporúča, aby ponúkali svojim hosťom väčšie uteráky a župany. Aj takéto naoko malé zmeny vedia zlepšiť zážitok ľudí a prispievajú k väčšiemu komfortu.

View this post on Instagram

A post shared by Emily Jones (@miss___jones)

Emily Jones však nepoukazuje len na problémy. Ponúka objektívne informácie, ktoré získava vďaka cestovaniu. Z tých pozitívnejších spomína Seychely. Označila ich ako jedno z najinkluzívnejších miest, ktoré kedy navštívila. Ľuďom s väčšími proporciami totiž poskytli srdečné a nesmierne príjemné prostredie.

Hlas každého človeka má zásadný význam, preto sa nebojte upozorňovať na nedostatky a oslavovať pozitívny prístup. Vaše postrehy môžu viesť k veľkým zmenám alebo aspoň podnietiť diskusiu, ktorá k nim vedie.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre