Chceli by ste pracovať iba 4 dni v týždni? Nuž, vo firme na Novom Zélande je to už realita

411

Chceli by ste pracovať o jeden deň v týždni kratšie? Nuž, zdá sa, že v našom štáte to zatiaľ možné nie je a tak skoro ani nebude, no inde je to už realitou. Spoločnosť na Novom Zélande sa v marci pustila do skúmania, aký prínos zaznamenajú jej zamestnanci, ktorí by miesto 5 dni v týždni pracovali iba 4. A výsledky sú veľmi pozitívne.

work fotografia
Photo by Free-Photos

Perpetual Guardian je firma so sídlom v Aucklande, ktorá spravuje majetky. V období od marca do apríla spustili prvý pokus svojho druhu na svete, počas ktorého začali dávať svojim 240 zamestnancom o jeden deň viac voľna. Zamestnanci boli platení za päťdňový pracovný režim, no pracovali len od pondelka do štvrtka.

Výsledky sa ukázali byť veľmi dobré. Pracovníci boli totiž menej na sociálnych sieťach a oveľa menej ich rozptyľovali projekty mimo svojho pracoviska. Tím uviedol, že nie je v takom strese a vyjadril viac spokojnosti so svojím životom. Ukázalo sa tiež, je zamestnanci boli produktívnejší, viac angažovaní, oddaní a tiež stimulovaní. Spoločnosť v súčasnosti usilovne pracuje na tomto 4-dňovom pracovnom týždni a dúfa, že ich model bude inšpirovať ďalšie podniky na Novom Zélande i na celom svete.

„Bola to len teória, niečo, čo som chcel skúsiť, pretože som sa pokúšal vytvoriť lepšie prostredie pre môj tím,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Perpetual Guardian Andrew Barnes. Stotožnil som sa so štatistikami, ktoré naznačujú, že moji zamestnanci sú veľmi hrdí na spoločnosť, v ktorej pracujú,“ dodal.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Ja som Tom
22. júla 2018 17:46

Neviem kto vám píše články ale som len učnovkár a,v každom je enormné množstvo hrubiek normálne mám pocit že som múdrejší ako autor ak to len nekopíruke???

Admin
23. júla 2018 11:58
Odpovedať  Ja som Tom

Hmm nekopíruke hovoríš :)