Chirurg vykonal 7 operácii bez akejkoľvek prestávky, následne zaspal na podlahe a táto fotografia vyvoláva otázky

5119

Chirurg vykonal sedem neľahkých operácii po sebe bez prestávky. Fotografiu, ako spí na podlahe teraz zdieľajú ľudia nielen v Číne, ale všade po svete. Dai Yu je chirurg, ktorý tento doslova maratón operácii absolvoval v nemocnici Longgang nachádzajúcej sa v Shenzhene. Ešte na začiatku služby oznámil svojmu tímu, že za jeden deň musia vykonať 10 operácii. Čo nakoniec aj splnili.

Foto od Facebook

Pracovný deň sa začal o 8:00 a chirurg spolu s tímom sa pustili do operácii, pričom bez akejkoľvek prestávky ich vykonali presne 7. Kým sa anestéziológovia pripravovali na ďalšiu operáciu okolo 17:00, Dr Dai sa konečne rozhodol urobiť si, aj keď iba 10-minútovú prestávku. Tá ale skončila tak, že zaspal posediačky na podlahe. Jeho kolega ho okamžite odfotografoval a tento obrázok nahral na Facebook. Netrvalo dlho a stal sa z neho „hit“. Mnoho ľudí oslavovalo v komentároch doktora ako hrdinu. Boli však aj takí, ktorí vyslovili obavy.

Zvyšné tri operácie dokončil, pričom z nemocnice odišiel o 21:00. Aj keď je nadšenie a sústredenie doktora Daiho obdivuhodné, vyvoláva mnohé otázky, najmä o pracovných postupoch nemocnice. Ďalšou otázkou je či takéto šialené tempo je bezpečné a doktor sa mohol naplno sústrediť na to, čo robí. Či to v takých podmienkach dokáže robiť na 100%. Nik z pacientov nezomrel, to je isté, no nikdy nemôžete vedieť či sa nasledujúci deň situácia nezmení. Táto situácia vyvoláva množstvo otáznikov, no zodpovedať na ne môže len doktor, jeho nadriadený, prípadne vedenie nemocnice. Je známe, že doktori sú častokrát prepracovaní, podobne to je aj v našej krajine, no je to veľmi dôležitá téma. Veď práve od rúk a schopností lekárov závisí ľudský život. Preto by mali mať k tomu aj dostatočné kvalitné podmienky.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre