Chlapcovi sa v škole vysmievali za podomácky vyrobené tričko. Dnes jeho dizajn škola predáva a zatiaľ zaevidovala 16 000 predobjednávok!

943

Chlapcovi sa na základnej škole na Floride spolužiaci vysmievali za jeho podomácky vyrobené tričko s logom univerzity. Takéto situácie neznáša dobre žiadne dieťa, no vtedy sa mu ani len nesnívalo, že čoskoro začnú vďaka nemu tisíce ľudí otvárať svoje peňaženky len preto, aby si tričko s jeho dizajnom kúpili! A podporili tým dobrú vec.

1 28

V príspevku na Facebooku, ktorý zdieľala na internete učiteľka základnej školy Laura Snyder opisuje, ako bol jeden z jej študentov nadšený z účasti na univerzitnom týždni svojej školy. Neváhal a len čo prišiel veľký deň, obliekol si farby univerzity v Tennessee. Keďže však nemal vlastné tričko, rozhodol sa improvizovať tým, že si k svojmu obyčajnému tričku pripne kus papiera s logom univerzity. „Diskutovali sme o tom, že by si mohol vziať oranžové tričko. Každý deň mi hovoril, že oranžové tričko doma má a že si ho oblečie,“ napísala učiteľka. „A keď ten deň konečne prišiel, bol taký vytešený, že mi môže ukázať svoj výtvor. Bola som ohromená tým, že urobil ešte niečo navyše a vytvoril si vlastnú značku,“ dodala.

2 27

3 20

Učiteľka však bola šokovaná reakciou okolia. Chlapec sa vrátil z obeda s plačom, pretože deti sa mu za jeho tričko vysmievali. Preto sa rozhodla zverejniť fotografie chlapca s jeho výtvorom na Facebooku v nádeji, že by to prinieslo nejakú podporu šikanovanému mladistvému a bola šokovaná neuveriteľnými ohlasmi. Univerzita v Tennessee a jej dobrovoľnícky atletický program poslali svojmu študentovi hromadu školských pomôcok ako „odškodné“ a na svojich webových stránkach začali ponúkať jeho, aj keď nedokonalý, tak veľmi originálny dizajn vytvorený zo srdca.

4 16

„Jeden študent nás inšpiroval svojou zanietenosťou a dušičkou. Potom, čo nakreslil tento návrh na list papiera a pripevnil si ho k svojmu oranžovému tričku, niektorí spolužiaci si z neho urobili srandu. Dotkli sa aj nás, nielen chlapca, a tak sme mu ako akési odškodné poslali dary najrôznejších druhov. Teraz sa však aj vy môžete podeliť o dobrovoľnícku hrdosť tohto študenta tým, že budete nosiť jeho dizajn,“ napísala škola. Tričká sa dá v súčasnosti predobjednať za 14,99 USD a celý výťažok bude venovaný organizácii Stomp Out Bullying. Tento kus oblečenia bol do predaja uvedený len minulý týždeň, no webová stránka školy eviduje už viac ako neuveriteľných 16 000 predobjednávok! A pre nesmierny záujem dokonca táto stránka na chvíľu padla.

Bezpochyby mala táto odozva obrovský vplyv na Lauru aj jej študenta. „Nie som si istá, či dokážem vyjadriť jeho reakciu. Bolo to tak očarujúce,“ povedala učiteľka o okamihu, kedy dostal mladý chlapec krabicu dobrôt. „S hrdosťou si obliekol dres a jeden z mnohých klobúkov v krabici. Všetci, ktorí to videli, mali buď husiu kožu alebo slzy na krajíčku. Keď som mu povedala, že jeho dizajn bol reálne vyrobení a ľudia ho chcú nosiť, bol nadšený. Mal veľký úsmev na tvári a kráčal odvážne, ako nikdy predtým.“

5 13

 

Zdroj

Foto: Facebook

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.