Chlapec je mŕtvy už 14 rokov a pápež František sa ho teraz chystá vyhlásiť za svätého

8109

Tak toto je naozaj prekvapivá správa, ktoré obletela svet. Cirkev sa totiž rozhodla, že v talianskom Assisi vystaví mŕtve telo 15-ročného chlapca, ktorý zomrel pred 14 rokmi. Vystavili ho v sklenenej rakve, pričom je riadne oblečený a vyzerá naozaj zachovalo. Carla Acutisa v sobotu, teda 10. októbra, blahorečili.

2 5

Carlo zomrel po tom, čo ochorel na nepríjemnú leukémiu ešte v roku 2006. Určite sa pýtate prečo ho chcú vyhlásiť za svätého. Nuž, Vatikán tvrdí, že tento mladý chlapec stihol počas svojho nie dlhého života pomôcť veľmi veľa ľuďom. Navyše, cirkev dodáva, že sa v roku 2013 prihovoril priamo z neba za vyliečenie istého chlapca z Brazílie. Ten totiž trpel vzácnou chorobou pankreasu a vyliečil sa. Carlo bol silne veriaci človek, čo sa prejavilo aj v tom, že pomáhal tvoriť a tiež prevádzkovať rôzne katolícke stránky. Ešte tesne pred svojou smrťou, konkrétne rok, pomáhal so zhromažďovaním zázrakov.

1 6

Chlapca pochovali v meste Assisi, pretože to tak sám chcel. Jeho hrobku otvorili len začiatkom októbra. Telo chlapca tam teraz bude vystavené do 17. októbra. A čo viac, jeho srdce je vystavené v bazilike sv. Františka v Assisi. Možno sa vám zdá, že telo je aj po tých rokoch v skvelom stave, no v skutočnosti už bola chlapcovi robená rekonštrukcia tváre a zvyšok tela mu obliekli do moderných šiat. „Prvýkrát v histórii uvidíme svätca oblečeného v džínsach, teniskách a svetri,“ povedal k danej téme kňaz Carlos Acácio Ferreira.

3 3

Talianska cirkev oslavuje tohto chlapca za jeho údajné obrovské činy. Pravdou ale je, že vyhlásenie za svätého je podľa pravidiel kanonizačného procesu nutné overenie hneď dvoch zázrakov. Pápež František však počas blahorečenia povedal, že vzhľadom k skutkom Carla to ale nebude potrebné. 

4 1

Môžete si pozrie aj kratšie video z veľkej udalosti:

 

 

 

Zdroj

Foto: Facebook, Youtube

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.