Chlapec kráčal pešo 4,6 km v mrazivej zime do školy, pozrite sa prečo

1385

Čínsky chlapec išiel takmer 5 kilometrov pešo, aby sa mohol dostať do školy a napísať test. Má ešte len 8 rokov, chodí na základnú školu, no pochádza z chudobných pomerov a inak ako pešo ísť nemohol. Škola sa nachádza v Zhuanshanbao v časti Xinjie – Yunnan Province, Čína. V daný deň ukazoval teplomer teplotu -9º. Po tom ako sa sa jeho výprava dostala na internet a začala sa príbeh virálne šíriť, začali do školy volať ľudia so záujmom pomôcť vylepšiť podmienky nie len pre neho ale pre všetky deti v tejto škole.

Na internete si vyslúžil ihneď pomenovanie „ice boy“. Vďaka tomuto príbehu dostala škola dary v hodnote 15 000 dolárov, 20 vykurovacích zariadení a 144 rôznych teplých odevov. Škola sa mu po tomto snažila pomôcť ako najlepšie mohla.

Photo by boredpanda

Veľa študentov sa skúške snaží vyhnúť, aj keď im nič neprekáža, aby sa dostavili, no tento chlapec urobil opak. Bola to jeho prvá zo záverečných skúšok.

Photo by boredpanda

V to ráno klesla teplota na -9ºC za necelých 30 minút. Škola dokonca nemala žiadne ohrievače, ktoré by slúžili na zohriatie sa pred takouto zimou.

Photo by boredpanda

Chlapec žije v malej dedinke vo veľmi skromných podmienkach spolu s jeho sestrou a starou mamou.

Photo by boredpanda

Žijú vo veľmi skromných podmienkach, no považujú za dôležité, aby aspoň on dokončil školu a získal vzdelanie, ktoré im potom pomôže zabezpečiť lepší život. Ľudia na internete boli ohromení týmto malým chlapcom, ktorý musel postúpiť neľahkú cestu a vďaka nemu škola dostala sponzorské dary.

Aj po takejto ceste išiel:

Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre