Chlapík našiel mŕtveho orla s GPS zariadením starým 20 rokov! A takto vyzerali všetky cesty tohto zvieraťa

26349

Orly sú majestátne bytosti – nielen kvôli svojmu vzhľadu, ale obdivujú ich aj pre inteligenciu a neuveriteľné zručnosti. Nie je prekvapením, že sú symbolmi niekoľkých krajín, objavujú sa na národných emblémoch, minciach či umeleckých dielach. Ak ste niekedy premýšľali o cestách tohto krásneho zvieraťa, tak v tomto článku sa dozviete niečo viac, a to vďaka nečakanému nálezu jedného chlapíka.

Foto od boredpanda

Mladý muž menom Fahd Qash z regiónu Jizán, Saudská Arábia natrafil počas svojej cesty na niečo nezvyčajné. Čoskoro však zistil, že ide o mŕtveho orla so sledovacím zariadením pripevneným na jeho chrbte. Po dôkladnejšej prehliadke si všimol, že zariadenie obsahuje aj e-mail majiteľa.

Foto od boredpanda

Ako sa neskôr ukázalo, GPS bolo namontované v Rusku, a to pred dvadsiatimi rokmi!
V priebehu týchto dvoch desaťročí sledovacie zariadenie zaznamenalo a uložilo všetky miesta, na ktorých orol bol. Vták preletel počas svojho života ponad veľmi veľa krajín, no zaujímavé na tom je najmä to, že ponad more nikdy neletel. Zostáva tak preto otázne, prečo sa mu celý život vyhýbal.

Nižšie uvedená mapa zobrazuje všetky cesty, ktoré majestátny vták absolvoval:

Foto od boredpanda

Výskumný tím s názvom „Britské vtáky“ kedysi taktiež sledoval 16 orlov a zistil, že najdlhšia denná vzdialenosť, ktorú tieto vtáky preleteli bola približne 355 km. Tiež zaznamenali, že v priebehu celého ročného cyklu orol strávi približne 31,5% v chladných oblastiach, v chovnej oblasti 41,9% a zvyšných 26,6% migruje. Tieto štatistiky, rovnako ako mapa, opäť dokazujú, že sú to migrujúce bytosti, ktoré precestujú vo svojom živote ešte oveľa viac, než si dokážete predstaviť.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre