Chlapík odišiel z domu s 80 dolármi a vydal sa do sveta – stopom !

2272

Príbehy ľudí, ktorí sa radikálne rozhodnú zmeniť svoj život a vydať sa na cestu po svete sú čoraz častejšie. Pár z nich sme vám priniesli už aj my. Často sa objavujú komentáre typu “ Odkiaľ ale majú tie peniaze?“ alebo “ No mať ich budget tak tiež o mne píše celý internet“ . Zrejme je to aj v mnohých prípadoch pravda . Príbeh tohto chlapíka je však odlišný . Nemá totiž profesionálne urobené fotografie, nádherné GoPro video s kvalitnou hudbou alebo prácu cez internet. Jediné, čo mal keď odchádzal z domu bolo 80 dolárov a neuveriteľné množstvo odvahy žiť život naplno !

V roku 2013 Timotei Rad odišiel z domu aby precestoval 80 krajín sveta. Vo vrecku mal 80 dolárov .

1

2
34

Stopom prešiel cez 200 000km a vystriedal cez 3000 áut .

5678

9

“ Moje fotky nie sú perfektné pretože nemám drahý foťák ani smartphone, často som si nemohol dovoliť kúpiť ani kolu“

101112

“ Tak som poprosil ľudí aby ma odfotili a fotky mi následne poslali do e-mailu“

141516

Tim ma za sebou mnoho dobrodružstiev v Afganistane stretol Taliban, v Mongolsku sa stratil v púšti a takmer umrel, a keď bol na Sibíri stretol dvoch medveďov.

131718

Tim založil blog a Facebook, kde sa mu ľudia vyskladali na jeho letenku do Južnej Ameriky. Mnoho ľudí mu počas ciest poskytlo prístrešok, jedlo a peniaze na ďalšiu cestu.

19

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
aja
18. apríla 2016 16:20

mať tak jeho odvahu :)

robonoris
27. apríla 2018 12:55

odisiel z domu s 80$ ????? a hodne dobrou kreditkou, mam rad tieto hipsterske kokotiny , zostal by stat na prvom letisku alebo v lodnom pristave, vecsina americanov neovlada iny jazyk ako angl, za prvym rohom by sa stratil