Chlapík upozorňuje na nebezpečné výtlky svojou 3D tvorbou, ktorá je nielen pekná na pohľad, ale aj účinná

726

Vodiči to nemajú ľahké v krajinách, kde nájdete na ceste takmer viac výtlkov ako asfaltu. Veď to dobre poznáte aj vy vodiči pri tých našich niektorých cestách to naozaj nie je sranda. A ak je treba výtlky opraviť, niekedy to trvá tak dlho, že za ten čas mohol byť natiahnutý nový asfalt na celý nerovný úsek. Svoje o tom vie aj maliar z Indie menom Baadal Nanjundaswamy. Ten ale bojuje proti výtlkom veľmi nápaditým spôsobom – premieňa ich na fantastické 3D obrazy.

Umelec spôsobil so svojím najnovším projektom veľký rozruch. Video, v ktorom predstiera, že je astronaut a chodí po Mesiaci, sa stalo nesmierne úspešné. Tomuto neuveriteľne kreatívnemu nápadu maliara zaznamenal naozaj ohromný úspech vďaka čomu sa veci pohli tým správnym smerom. Nielenže to pritiahlo veľkú pozornosť a vyvolalo množstvo otázok ohľadom kvality ciest v Indii, ale v skutočnosti to viedlo k tomu, že miestna vláda začala ulici v Bangalore venovať pozornosť, tým aj nariadila rýchle opravy. „Ďakujem ľuďom za takú ohromnú reakciu a podporu!“ Napísal umelec a poďakoval všetkým za rýchlu reakciu. Dokazuje to, že aj bežní ľudia dokážu vyriešiť množstvo problémov, ak sú dosť kreatívni a aktívni.

Hello? BBMP Commissioner #thelatest #nammabengaluru #streetart #potholes #herohalli

Zveřejnil(a) Baadal Nanjundaswamy dne Neděle 1. září 2019

Umelec Baadal Nanjundaswamy je známy svojimi úžasnými 3D obrazmi a vyjadril sa, že sa snaží vo svojom umení riešiť aktuálne problémy. Podľa neho vyzerajú niektoré mestské ulice ako povrch Mesiaca, a preto sa rozhodol obliecť sa ako astronaut. Povedal, že vždy chcel byť umelcom a že v súčasnosti robí pre kanadských filmových tvorcov.

Nízka kvalita cesty je v Indii je skutočne vážnym problémom. Podľa The Guardian sú tamojšie výtlky doslova smrteľné, len v roku 2017 boli zodpovedné za toľko nehôd, že až 3 597 ľudí kvôli ním zomrelo a ďalších 25 000 sa zranilo. Indickí vodiči majú údajne „šiesty zmysel“, pretože sa už naučili, ako si nebezpečné diery všimnúť z diaľky. Toto však nefunguje stále, pretože niektorí vodiči sa im snažia vyhnúť a tým niekedy spôsobia ešte viac nehôd.

 

 

Zdroj, Foto: Boredpanda

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre