Chlapík vychováva syna s Downovým syndrómom sám a dokazuje, že otcovská láska je posvätná

1853

Tisíce rodín na celom svete majú v rodine niekoho s Downovým syndrómom. Vychovávať dieťa s týmto nepríjemným zdravotným postihnutím sa stáva skutočnou výzvou pre rodičov. Mnoho detí preto bohužiaľ končí v pestúnskej starostlivosti, no existujú aj ľudia, ktorí sú presvedčení, že mať dieťa s nejakým zdravotným postihnutím je požehnaním a nie záťažou. A sú často tými najlepšími rodičmi na svete, podobne je to aj v prípade tohto chlapa.

1 64

Diagnóza dieťaťa bola ako taký blesk na pokojnom nebi

Misha bolo veľmi žiadané a dlho očakávané dieťa. Evgeny a jeho manželka sa nevedeli dočkať toho, kedy privítajú na svete svojho syna. Hneď v prvých minútach po narodení dieťaťa sa však dozvedeli od pôrodníka desivú správu: „Obávam sa, že vaše dieťa má Downov syndróm.“ K tomu všetkému lekári zistili, že malý Miša má zápal pľúc a museli mu doslova zachraňovať život.

2 63

Mama dieťaťa nebola pripravená vychovávať dieťa s týmto zdravotným postihnutím. Trvala na tom, aby ho dali do detského domova. Evgeny však bol vo svojom rozhodnutí absolútne nekompromisný a aj keby to znamenalo rozpad jeho rodiny, tak bol pripravený prevziať všetku zodpovednosť. Tak sa aj stalo a momentálne vychováva syna úplne sám. 

Prvou výzvou bolo dojčenie

3 52

Po tom, čo sa Misha zotavil zo zápalu pľúc, si ho Evgeny okamžite odviezol domov. A od tej doby začali všetky bežné aj menej bežné rodičovské problémy. Jednou z najväčších výziev bolo pochopiteľne dojčenie. Našťastie sa našli ľudia, ktorí nezostali voči tejto rodine ľahostajní a veľmi rýchlo sa našla pre chlapčeka darkyňa materského mlieka.

Dostáva obrovskú podporu od priateľov

4 49

Skutoční priatelia zostali počas ťažkých chvíľ pri chlapíkovi a začali sa aktívne podieľať na živote tejto dvojice otec – syn. Posielali darčeky a veci, ktoré sú potrebné pre každodennú starostlivosť o dieťa, a často chodia na návštevu, aby videli, ako tento malý pán šťastne vyrastá. Každý deň otca a syna je prísne naplánovaný. Rodinná rutina je pripravená na to, aby čo najviac pomohla chlapcovmu fyzickému rozvoju. Masáže, fyzické aktivity a aktívne hry sa stali hlavnými činnosťami dňa dvojčlennej rodiny.

Evgeny trávi hodiny prípravou rôznych vývojových aktivít pre svojho syna

5 47

Jednou zo zvláštností detí s Downovým syndrómom je, že každé z nich má iné nadanie a schopnosť prosperovať. Evgeny pevne verí v Mishov intelektuálny potenciál, a preto pracuje na logopedickej liečbe a liečbe prostredníctvom hier. Rušné dosky, knihy či senzorické hračky, to všetko je súčasťou chlapcovho sveta. Otec a syn sa spoločne učia nové veci a aj najmenší úspech jeho malého syna vyvoláva u Evgenya otcovskú hrdosť a napĺňa ho šťastím. Mnohí dokonca hovoria, že Misha sa správa ako iné zdravé deti.

6 43

Popri všetkých povinnostiach stíha chlapík organizovať rôzne charitatívne organizácie, ktoré pomáhajú práve takým rodinám, v ktorých sa vyskytujú deti, ktoré majú špeciálne potreby kvôli ich zdravotnému postihnutiu.

Tajomstvo šťastia tejto rodiny spočíva v jednoduchosti

7 39

Napriek všetkým problémom a výzvam, ktoré toto špeciálne otcovstvo Evgenymu prináša, ho nikdy ani len nenapadlo vzdať sa Mishu. Pevne verí, že každé dieťa bez ohľadu na jeho rasu, farbu pleti alebo vývojové zvláštnosti treba milovať a vážiť si ho. Evgeny nikdy nikoho nežiada o pomoc, radšej žije skromne. Ak mu však niekto pomoc ponúkne, tak ju nikdy neodmietne a je vždy nesmierne vďačný aj za to najmenšie, čo ľudia pre jeho syna urobia.

8 31

9 33

10 28

11 25

12 24

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.