Chlapík vypestoval vlastný eko-systém vo vnútri fľaše a otvoril ho iba raz za 54 rokov

4644

David Latimer z anglického Surrey sa môže pochváliť nezvyčajným experimentom, ktorý začal pred 54 rokmi .  Rozhodol sa vytvoriť vlastnú záhradku vo vnútri fľaše – to by však nebolo až tak divné ako to, že  ju zalial v celom jej živote iba raz, v roku 1972 a odvtedy ju nechal uzavretú žiť vlastným životom. Vznikol tak tento zaujímavý sebestačný eko-systém, ktorý prosperuje ďalej.  Voda, ktorú pán Latimer použil je takto neustále recyklovaná rastlinkami .

1

Pomocou drôtikov zasadil rastlinu ,dal dnu trocha kompostu a cca 120 mililtrov vody . Celu nádobu potom nechal neďaleko okna. Rastlina rástla a rástla a zdá sa, že ochviľu bude potrebovať presadiť.

 

2

3

 

Ak by ste si chceli podobný experiment urobiť doma. Pomôže vám nasledujúce video

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre