11 chýb zo seriálov a filmov, ktoré sú mätúce

9208

Niekedy sa nám film alebo seriál tak zapáči, že ho sledujeme opakovane a nikdy nás neomrzí. Ale aj v takýchto prípadoch nám môžu uniknúť niektoré drobné detaily. Môžu to byť chronologické zlyhania, ako napríklad náhle objavenie alebo zmiznutie predmetov, ktoré v tom čase neexistovali. Preto sme vytvorili kompiláciu s niekoľkými scénami, ktoré sú jasným príkladom týchto prešľapov.

 

1. Phoebino rýchle tehotenstvo v sitkome Priatelia

Photo by BrightSide

V polovici štvrtej série seriálu Priatelia sa Phoebe dozvedá, že je tehotná, keď súhlasila, že bude náhradnou matkou detí svojho brata Franka Jr. a jeho manželky. Približne v tom istom čase začne Ross chodiť s Emily. Čas plynul a Phoebino brucho pomaly rástlo, až bolo zrazu a bez toho, aby si to uvedomila, obrovské.

Najzvláštnejšie však bolo, že Ross v jednej z epizód pred tým, ako Phoebe porodila trojčatá, povedal, že jeho vzťah s Emily trval 72 dní. V tomto časovom rámci sa vzali, potom sa pohádali a rozišli sa približne v tom istom čase, keď Phoebe porodila. To znamená, že bola tehotná len asi dva a pol mesiaca.

2. Public enemies, čas pri priblížení vreckových hodiniek

Photo by BrightSide

John Dillinger (Johnny Depp) sa chystá do kina. Keď sa doholí, vezme vreckové hodinky a otvorí ich; hodiny ukazujú približne 6:02. V tom istom čase sa kamera priblíži a môžete si všimnúť malý strih scény; Potom hodinky ukazujú 6:30.

3. Ash Ketchum a jeho elixír večnej mladosti v Pokémonovi

Photo by BrightSide

Ak existuje postava, ktorá nestarne, je to Ash Ketchum. Aj keď je vonku 25 sérií a niekoľko filmov, Ash má stále 10 rokov, rovnako ako v prvej sérii. A až na drobné zmeny kresby vyzerá celkovo rovnako.

4. Snapeove roky navyše v knihe Harry Potter a Kameň mudrcov a neskôr.

Photo by BrightSide

Podľa románovej predlohy a filmov je Snape v rovnakom veku ako Harryho rodičia. V prvom diele ságy teda musel mať približne 30 rokov. Vo filmoch však vyzeral oveľa staršie, takže môžeme len konštatovať, že príprava Alana Rickmana na túto úlohu si vyžiadala viac než len niekoľko mejkapových úprav, najmä ak si uvedomíme, že v prvom a poslednom filme vyzerá úplne rovnako.

5. Dievča, ktoré omladlo, keď vyrástlo v seriáli Ako som spoznal vašu matku

Photo by BrightSide

Vo štvrtej epizóde štvrtej série Ted aj Marshall spomínajú, že Stellina dcéra Lucy má 7 rokov. V 13. epizóde tretej série však Stella tvrdí: „Mám dcéru, volá sa Lucy, má 8 rokov.“ To nás teda necháva na pochybách, či s pribúdajúcimi rokmi omladla?

6. Mimoni: Posun v čase

Photo by BrightSide

Dej filmu sa má odohrávať v roku 1976, preto sa producenti rozhodli použiť skladbu „Funkytown“ ako súčasť hudobného sprievodu pri titulkoch. Zrejme však zabudli, že táto pieseň bola vydaná v roku 1979.

7. Upírske denníky a cintorín, ktorý vznikol pred civilizáciou.

Photo by BrightSide

V prvej kapitole prvej sezóny, keď Nina ide na cintorín, môžete vidieť tabuľu s informáciami o založení tohto miesta, ktoré sa podľa nápisu datuje do roku 1792.

O niekoľko kapitol neskôr sa pri vstupe do Mystic Falls objaví ďalšia ceduľa, na ktorej sa píše, že mesto bolo založené v roku 1860. To je veľmi zvláštne, keďže cintorín bol postavený 68 rokov pred mestom.

8. Návrat do budúcnosti skutočne cestoval do budúcnosti

Photo by BrightSide

Marty sa vracia v čase do roku 1955, keď sa jeho rodičia prvýkrát stretli a pobozkali na tanečnom večierku Enchantment Under the Sea. Aby Marty nezmizol z rodinnej fotografie, musí sa postarať o to, aby sa jeho rodičia počas tanca pobozkali, ale gitarista v kapele, ktorá večierok organizuje, si poraní ruku a nemôže už hrať, a tak Marty navrhne, že ho môže nahradiť. V tej chvíli Marty hrá na gitare Gibson ES-345, ktorá bola vydaná až v roku 1958.

9. Cestovateľ z budúcnosti v seriáli Moderná rodina

Photo by BrightSide

V deviatej sérii seriálu Moderná rodina v 6. epizóde Gloria a Jay oslavujú desiate výročie svadby. Počas celej epizódy však môžete vidieť Lily, dcéru Cama a Mitchella. Dievča vyzerá asi na 12 alebo 13 rokov, hoci keď si ju Cam a Mitchell adoptovali, bola veľmi malé dieťa a Jay a Gloria už boli manželia. Podľa tejto časovej osi by Lily mala mať 9 až 10 rokov.

10. Upíri, ktorí starnú v Twilighte

Photo by BrightSide

Legenda hovorí, že upíri nestarnú. Od okamihu uhryznutia sa pre nich čas zastaví. Podľa pôvodnej predstavy mal doktor Carlisle 23 rokov, keď sa stal upírom, a Esme 26 rokov. Ani v prvom, ani v predposlednom filme ságy však nevyzerajú na tento vek; v skutočnosti v oboch vyzerajú staršie a v predposlednom filme sa dokonca zdá, že zostarli.

11. Brooklyn Nine-Nine a tajomstvo uplynulých rokov

Photo by BrightSide

V 20. epizóde prvej série je Scullyová s Hitchcockom v kuchyni a hovorí jeho kamarátom, že nikdy nedržal diétu, ale boli časy, keď bral tabletky na kontrolu svojej hmotnosti. V tom momente má retrospektívu do 70. rokov a vyzerá takmer rovnako ako dnes.

Zvláštne je, že v druhej epizóde šiestej série má dvojica flashback na prípad z 80. rokov. V ňom napodiv vyzerajú mladšie ako v spomienke zo 70. rokov.

Zdroj

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre