Cillian Murphy študoval právo, je vegetarián a fandí Liverpoolu: Spoznajte slávneho herca bližšie!

206

Cillian Murphy (46) je obľúbený írsky herec, ktorý nedávno vyhral Oscara pre najlepšieho herca. Prečítajte si zopár zaujímavostí o jeho živote.

Cillian Murphy študoval právo

Cillian Murphy sa narodil 25. mája 1976 v Douglase, Cork, Írsko. V mladosti študoval právo na známej írskej vysokej škole University College Cork.

The moment you realize Cillian Murphy in 1992 looked like Natasha(Lizzie)☠
byu/arsenalrocket2 inPeakyBlinders

Jeho prelomová rola bola vo filme 28 Days Later

Úplne prvý film, v ktorom sa objavil, je írsko-islandská krimi-dráma Sweety Barrett z roku 1998. Prelomová rola bola pre neho úloha Jima v snímke O 28 dní… (28 Days Later). To je sci-fi thriller a horor z roku 2002, ktorý sa nakrúcal vo Veľkej Británii. Tu určite stojí tiež za zmienku, že Cillian je nielen skvelý filmový herec, ale aj divadelný. V jeho repertoári nájdeme aj učinkovania v divadle London’s West End alebo na slávnom Broadwayi.

Cillian Murphy je tiež muzikant

46-ročný Ír sa okrem herectva venuje aj hudbe. Hrá na gitare a spolupracoval už s viacerými prestížnymi umelcami. Pri niektorých jeho filmoch dokonca vypomáhal so soundtrackom. Okrem toho vie hrať aj na piano.

Autor tejto fotografie je Elena Ternovaja

Jeho obľubený režisér je Christopher Nolan

Spolupráca Cilliana a Christophera Nolana priniesla niekoľko skvelých filmov. Za všetky spomeňme napríklad Dunkirk, Batman, Temný rytier, či Počiatok.

Má manželku, dve deti, fandí Liverpoolu a je vegetarián

Cillian Murphy patrí k hercom, ktorí si svoje súkromie strážia. O jeho civilnom živote preto nie je veľa známe. Ale je napríklad oddaný fanúšik anglického futbalového klubu Liverpool FC a je vegetarián. Taktiež sa o ňom vie, že má vášeň pre literatúru. Jeho manželka je írska výtvarná umelkyňa Yvonne McGuinness a majú spolu dvoch synov. Dvojica je známa tým, že si svoj súkromný rodinný život chráni.

Autor tejto fotografie je Martin Kraft

Pokiaľ sa vám tieto zaujímavosti o Cillianovi Murphym páčili, pozrite si aj článok 10 nečakaných faktov o Tomovi Cruisovi. Tam sa dočítate, prečo si už nemôže kúpiť Bugatti alebo aké mal ťažké detstvo.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre