Čo sa môže stať, ak každý deň vypijete 4 šálky čaju

603

Pitie čaju vám môže pomôcť zbaviť sa brušného tuku, zlepšiť pamäť a dodať pleti zdravý lesk. Hoci mnohí ľudia radšej začínajú deň šálkou horúcej kávy, pitie niektorých čajov s vysokým obsahom kofeínu môže mať ešte lepší účinok. Aj keď ste zástancom kávy, každodenné pitie čaju má toľko zdravotných výhod, že možno budete uvažovať o zmene názoru.

1. Môže znížiť riziko vzniku cukrovky.

V USA má cukrovku približne 1 z 10 dospelých a toto ochorenie sa vyskytuje aj u čoraz väčšieho počtu detí a dospievajúcich. Toto ochorenie nie je ľahké liečiť, ale môžete urobiť veľa pre jeho prevenciu. Vedci zistili, že pitie 4 a viac šálok čaju denne môže znížiť riziko vzniku cukrovky.

tea photo
Photo by congerdesign (Pixabay)

2. Môže to prospieť vašej pokožke.

tea photo
Photo by congerdesign (Pixabay)

Keďže pitie čaju môže zabrániť vzniku cukrovky, môže tiež pomôcť udržať niektoré nepríjemné kožné ochorenia na uzde. Cukrovka môže mať na pokožku rôzne vplyvy vrátane bakteriálnych infekcií a svrbenia. Hoci pitie akéhokoľvek druhu čaju je pre vaše telo prospešné, zelený čaj môže byť pre vašu pokožku obzvlášť prospešný. Má silné antioxidačné a protizápalové vlastnosti a bolo dokázané, že účinne lieči akné a mastnú pleť.

3. Môže pomôcť vašim vlasom rásť rýchlejšie.

hair photo
Photo by Alpcem (Pixabay)

Kým používanie správneho šampónu a kondicionéru vám určite pomôže získať vlasy snov, každodenné pitie čaju môže byť rovnako užitočné. Keďže čaj znižuje riziko vzniku cukrovky, môže vám pomôcť udržať si zdravé a lesklé vlasy. Keď cukrovka poškodí cievy, vaše telo nedokáže správne transportovať dôležité živiny do vlasových folikulov, čo môže mať vplyv na rast vlasov.

4. Môže to posilniť vaše nechty.

nails photo
Photo by picjumbo_com (Pixabay)

Existuje mnoho domácich prostriedkov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť krásne nechty, napríklad použitie uhorky alebo ich drhnutie citrónom, ale pitie čaju je najjednoduchší a najchutnejší spôsob starostlivosti o nechty. Ak chcete, aby vaše nechty vyzerali dokonale, vyskúšajte čaj z prasličky. Okrem toho, že je to zdravý nápoj bez kofeínu, bolo dokázané, že vaše nechty sú silnejšie a menej lámavé.

Zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.