Príbeh lásky a obety: Prečítajte si, čo všetko sú rodičia ochotní urobiť pre svoje choré deti

444

Charlotte a Isabelle sú sestry, ktoré vedú špecifický život. Trikrát denne musia užiť viac než desať liekov, aby zvládli svoj nepriaznivý zdravotný stav. Práve to motivovalo ich rodičov, aby spravili výnimočný obetavý čin. Snažia sa zachrániť životy svojich detí a sú odhodlaní spraviť čokoľvek.

A Family Standing Near the Glass Windows of the House
Foto od
Alena Darmel na Pexels

Charlotte a Isabelle trpia chronickým ochorením obličiek. Zvládajú ho len vďaka množstvu liekov, ktoré musia pravidelne užívať. V oboch prípadoch je však zrejmé, že budú potrebovať transplantáciu obličky.

Isabelle diagnostikovali ochorenie, keď mala len 6 týždňov, Charlotte ho zistili 24 hodín po narodení. Pri druhom bábätku už rodičia vedeli, čím si budú oni a ich dieťatko prechádzať. Po množstve testov sa ukázalo, že ich otec je vhodným darcom pre obe dievčatá, matka len pre Isabelle. Tá sa pripravuje na to, že do roka daruje svoju obličku Isabelle. Funkcia obličiek mladej pacientky klesla na kritickú hranicu 18%. Jej matka uviedla, že keď klesne na 15%, začnú plánovať transplantáciu, čo je asi trojmesačný proces.

Doctor Writing on a Medical Chart
Foto od
RDNE Stock project na Pexels

Rodičia ani na okamih nezaváhali, keď zistili, že môžu darovať orgány svojim deťom. Obaja sa tešia na deň, keď sa budú ich deti čudovať, ako dobre sa cítia. Pre rodiča niet väčšej radosti, ako vidieť svoje dieťa šťastné a spokojné.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.