Všetko, čo musíte vedieť o rezervovanej osobnosti

1170

V našich životoch sa bežne vyskytujú situácie, do ktorých sa nechceme zapliesť. Preferujeme si nechať svoj názor pre seba a držíme sa radšej v úzadí. Možno je to spôsobené situáciou a našou vyspelosťou, ale možno je to správanie, ktoré je nám vlastné. Ak máte pocit, že je to váš bežný prejav, možno ste o tom nikdy nepremýšľali, ale máte rezervovanú osobnosť. Ako to rozlíšiť, vám prinášame v našom článku.

8 znakov, že máte rezervovanú osobnosť

Rezervovaní ľudia sú známi tým, že si nechávajú svoje názory pre seba, vychutnávajú si svoju vlastnú spoločnosť a hovoria, len keď sa ich niekto niečo opýta. Kým ale prehovoria, dlho premýšľajú nad tým, čo vlastne idú povedať. A je toho viac. Skúste sa pozrieť, či niektoré zo znakov popisujú práve vás.

Pokoj je zdrojom vašej sily

3 44
Zdroj: canva

Kontrola vašich pocitov a emócií je jedna z vašich najsilnejších stránok. To však neznamená, že nikdy nepociťujete hnev. Iba presne viete ako ho spracovať. Nezaujíma vás, čo si myslia iní a pokiaľ potrebujete vyriešiť nejaký problém, vždy si počkáte na ten správny moment, aby bolo riešenie čo najviac efektívne. Ostatní možno prežívajú malý infarkt a sú veľmi emoční, vy ste však v kľude. Počkáte, kým sa daná osoba ukľudní a až potom s ňou niečo riešite. Všetko, čo poviete alebo urobíte si veľmi starostlivo premyslíte. Nikdy nereagujete impulzívne alebo a keď to uznáte za vhodné, nereagujete vôbec. Pokiaľ si myslíte, že je to negatívna vlastnosť, tak ste na omyle. Je to geniálna vlastnosť, pretože hnev produkuje iba negatívne emócie a choroby. Vy sa však tak ľahko nenecháte vytočiť.

Ste často hanbliví

4 31
Zdroj: canva

Aj keď to nemusí byť pravidlo, rezervovaní ľudia sú po väčšine hanbliví. Rezervovaní ľudia sú hanbliví aj preto, že im chýba sebadôvera a sebaistota. Na jednej strane dokonale zvládajú svoje pocity, na strane druhej o nich nevedia hovoriť. Nechávajú si ich pre seba. Málo kto im teda porozumie úplne. Sú takými záhadnými, lebo o sebe nemajú potrebu alebo nechcú nič prezradiť. Prípadne sa hanbia niečo o sebe povedať. Ale to ešte neznamená, že majú málo priateľov. Práve naopak. Na prvý pohľad to tak možno nevyzerá, ale tým akí sú, si vytvárajú veľmi pevné a hlboké priateľstvá, nie iba povrchné. Preto sú ako priatelia veľmi žiadaní.

Emočná stabilita

5 35
Zdroj: canva

Emočná stabilita je slovné spojenie, ktoré vás dokonale vystihuje. Zrútenie sa alebo hysterická záchvaty vôbec nepoznáte. Ste veľmi vyrovnaní, stabilní a pokojní. Všetky dobré aj zlé chvíle v živote dokáže skvele zvládnuť bez toho, aby vám to obrátilo život na ruby. Vaša produktivita a úspechy sú značne lepšie ako iných ľudí, nakoľko nemáte panické záchvaty a stres viete spracovať tiež dokonale. Viete skvele pracovať so svojimi emóciami, tým pádom sa nenecháte rozhádzať mrzutými kolegami, ale sústreďujete sa na to, čo je podstatné. Na svoje problémy sa dokážete pozerať oveľa objektívnejšie, lebo nie ste zaslepení emóciami.

Väčšinou ste v niekoho tieni

6 25
Zdroj: canva

Veľa ľudí chce, aby ich bolo vidieť a počuť. Priam neznášajú, keď im niekto „zacláňa“ a sú v jeho tieni. To však nie je váš prípad. Neznamená to, že chcete byť neviditeľní, iba chce mať kľud a pokoj, vo svojom mikro-vesmíre, ktorý ste si vytvorili. Jednoducho nepotrebujete a nevyhľadávate svetlo reflektorov. To nechávate iným.

Najradšej ste sami

7 24
Zdroj: canva

Ľudia sú od prírody spoločenské tvory. Každý má rád dobrú spoločnosť. Každý až na vás. Nie žeby ste dobrú spoločnosť radi nemali. Ide len to, že ste radšej sami. Svoj čas dokážete dokonale a efektívne využiť. Dobíjate si tak energiu a podporujete svoju kreativitu, či objavujete nové veci.

Ste sebestační

8 12
Zdroj: canva

Niekedy tým až vytáčate ostatných. Spoliehate sa na seba a na svoje vlastné úsilie a schopnosti. Nikoho iného nepotrebujete. Svoje problémy si vždy vyriešite sami. Neotravujete nikoho, nemusíte od nikoho závisieť, na nikoho sa spoliehať.

Nikdy nehovoríte hop, kým nepreskočíte

9 11
Zdroj: canva

Ako rezervovaní človek si tisíc krát premyslíte každé svoje rozhodnutie. Krásne si urobíte analýzu a krok po kroku si v hlave rozoberiete všetko, čo je potrebné. Nič v tomto prípade nenecháte na náhodu. Ste hlboký mysliteľ a vo svojich rozhodnutiach alebo životných krokoch si dávate načas. Ste zástancom toho, že veci by sa nemali uponáhľať. Podľa toho sa riadite celý svoj život. Rozvážne a detailne rozobraná vec, musí predsa vždy dopadnúť iba dokonale.

Ste za všetko vďační

10 9
Zdroj: canva

Vychutnávate si svoj život. O tom niet pochýb. Ste veľmi vďační z hĺbky svojho srdca. Váš život potom nie je taký čierno-biely a hektický. Pôsobí pokojne, usporiadane a šťastne. Lebo aj takým je. Ale ako sa hovorí, sami sme si strojcami svojho šťastia. A vy ste naozaj šťastný človek! Ste vďační, spokojní, kľudní, nenecháte sa vyviesť z miery a tým pádom ťažké veci v živote vám nezanechávajú vo vás také hlboké jazvy, ako v iných ľuďoch. Oslavujte preto svoju rezervovanú osobnosť. Je to dar.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.