12 spoločných osobnostných čŕt ľudí, ktorí milujú cestovanie

437

Cestovanie nikdy nebolo dostupnejšie. Každý druhý človek sa tvári, že miluje cestovanie a ich instagramové účty im to iba potvrdzujú. Nie je však cestovateľ ako cestovateľ. Tí, ktorí cestovanie naozaj milujú, to berú ako životný štýl. Nie len chvíľkovú dovolenku alebo predĺžený víkend niekde v zahraničí preto, že je to teraz moderné a dostupné. Títo cestovatelia majú zopár spoločných čŕt, ktoré sme pre vás spísali. Nájdete sa tu aj vy?

Sú zvedaví a chcú sa učiť nové veci

Zdroj: canva

Svoju životnú silu berú zo spoznávania nových miest, stretávania nových ľudí a zažívania nových zážitkov. Je to pre nich miestami ako droga. Oni cez tieto miesta iba neprechádzajú. Chcú zažiť toho, čo najviac, nasať autentickú atmosféru a spoznať čo najviac miestnych ľudí. Potrebujú okúsiť skutočnú chuť nového miesta, nie iba navštíviť turistické atrakcie. Čím viac cestujú, tým viac ich to baví a ešte na výlete, na ktorom sú si objednajú letenky na ďalší.

Vnímajú kultúru všetkými zmyslami

Zdroj: canva

Veľa z fanatických cestovateľov cestuje najmä preto, že ich fascinujú iné kultúry. Chcú všetko spoznať a dozvedieť sa o zvykoch, tradíciách a miestnom folklóre, čo najviac. Je to pre nich vždy niečo nové a obohacuje ich to tak po osobnostnej, ako aj po duchovnej stránke. Nebaví ich iba čítať o tom, aké sú zvyklosti v danom regióne. Preferujú skúsenosť na vlastnej koži. A to ich poháňa stále za novými kultúrami a dobrodružstvami.

Majú vysoké sebavedomie a sebauvedomenie

Tým, že neustále cestujú, často sa ocitajú v situáciách, ktoré si mnohí z nás ani nevedia predstaviť. Keďže je to pre nich zakaždým honba za dobrodružstvom, asi ťažko ich nájdete ležať niekde v rezorte. Keďže toho chcú vidieť čo najviac, musia aj veľakrát veľa riskovať a preto sú naozaj zbehlí v rôznych problémových situáciách. Takto sú si vedomí sami seba, čo všetko dokážu a čoho sú schopní, neustále vystupujú zo svojej komfortnej zóny a vedia si poradiť naozaj v takmer každej situácii.

Sú viac empatickí a sú dobrí pozorovatelia

Zdroj: canva

Vďaka tomu, že počas svojich ciest stretávajú rôznych ľudí z rôznych zázemí, majú veľmi dobre vyvinutú empatiu. Tým, že úplne hltajú všetky príbehy, ktoré majú k dispozícií si vypočuť, vedia sa naozaj vcítiť do mnohých situácií. Vďaka príbehom a neustálemu stretávaniu sa s novými a zaujímavými ľuďmi majú úplne inú životnú perspektívu, keďže sa na svet často pozerajú aj inými očami. Sú dobrými pozorovateľmi a všímajú si množstvo detailov a vecí.

Túžia po dobrodružstve a milujú zmeny

Cestovatelia často idú do nepoznaného. To je na tom pre nich krásne. Neznášajú stereotyp a uvítajú každú zmenu. Ako napríklad zmenu klímy tým, že si zaletia do napríklad do Karibiku. Bytostne potrebujú dobrodružstvo k svojmu životu. Je pre nich ako kyslík. Preto sa nečudujte, ak si na svoje výlety alebo dovolenky vyberajú čoraz šialenejšie miesta.

Sú veľmi prispôsobiví a flexibilní

Zdroj: canva

Tým, že počas ich zážitkov nespia v luxusných hoteloch a už majú čo to za sebou, vedia sa veľmi rýchlo prispôsobiť rôznym podmienkam. Cestovanie ich naučilo veľa. Aj to že musia zostať flexibilní a vedia, že okolnosti sa vždy môžu zmeniť. Keďže milujú dobrodružstvo a radi riskujú, okolnosti sa menia ako na bežiacom páse. Keď si chcú svoje výlety čo najviac užiť, musia sa vedieť adaptovať takmer na všetko a veľmi rýchlo.

Sú kreatívny a majú úžasnú predstavivosť

Tým, že toho veľmi zažili, majú aj veľkú kopu zážitkov. Stretli sa s rôznymi kultúrami, ľuďmi, pravdepodobne šamanmi a vďaka tomu všetkému sú to skvelí rozprávači. Ich príbehu vás v skutku upútajú. Cestovatelia sú vyznávači umenia a krásy. A aj to podporuje rozvíjať ich kreativitu. Užívajú si architektúru, príbehy, prírodu – to všetko ich posúva na úplne inú úroveň kreativity.

Majú veľmi dobre vyvinutú intuíciu

Zdroj: canva

Počas rôznych situácii, keď boli odkázaní sami na seba a museli si poradiť, boli veľa krát aj v nebezpečenstve. To im prirodzene rozvinulo aj ich intuíciu. Keď sa jedná iba obyčajnú mapu a potrebujú sa orientovať, musia mať perfektnú intuíciu a šiesty zmysel, lebo mapy sa nie vždy dajú použiť.

Sú asertívni, ale nie agresívni

Je jedno, či je cestovateľ introvert alebo extrovert, asertivita je niečo, čím by mali disponovať. Určite sa počas svojho dobrodružstva ocitnú v situácii, keď musia stopovať pri ceste, aby sa dostali z bodu A do bodu B, lebo zmeškali posledný miestny autobus. Počas cestovania musia byť schopný vybaviť si čokoľvek, hovoriť sami za seba a musia vedieť, čo chcú. Musia však dávať pozor, aby asertivita neskĺzla k agresivite.

Sú sebavedomí, ale zároveň pokorní

Zdroj: canva

Nemajú problém vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, vedia, čo chcú a neboja sa o to požiadať. Vedia ako dosiahnuť svoje ciele a riadia sa tým aj počas svojich ciest. Všetko, ale riešia s pokorou. Rešpektujú a vážia si všetkých ľudí a každé jedno povolanie. Hovorí sa, že s pokorou naďalej zájdeš. A toto platí najmä v situáciách, keď ste sám, v cudzom meste, v cudzom štáte a ste odkázaní na pomoc cudzincov. S arogantným správaním by ste to asi ďaleko nedotiahli.

Sú nezávislí a sú spokojní vo svojej vlastnej spoločnosti

Sú radi a spokojní keď sú sami. Vychutnávajú si svoju vlastnú spoločnosť a nemajú problém cestovať sami. Keď cestujú sami na neznáme miesto a nemajú nikoho iného na koho by sa obrátili, je fajn byť v pohode so svojou vlastnou spoločnosťou.

Tešia sa z maličkostí

Zdroj: canva

Tým, že už toho toľko videli, majú v sebe špeciálnu vďačnosť za život. Naučili sa tešiť z maličkostí a snažia sa to učiť každého vo svojom okolí. Je to jedna z najlepších vecí, ktoré môžete v živote znova objaviť. Pokiaľ by si tie maličkosti vychutnať nevedeli, nemali možnosť dokonale vychutnávať cestovanie.

Zdroj

Kristína Vait
Milujem knihy, psychológiu, zvieratá a písanie. Inšpiráciu a energiu čeprám z prírody a skvelých ľudí, ktorí ma obklopujú
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre