Duchovný predstaviteľ Budhizmu a bojovník za ľudské práva Dalai Lama sa vyjadril k nedávnym útokom v Paríži . Kto by však čakal od duchovného predstaviteľa výzvy k modlitbám je na omyle. Podľa jeho svätosti je čas prebrať zodpovednosť na svoje činy.

 

Dalai Lama

” Nemodlite sa za Paríž – Pracujte na tom aby bol mier ” Povedal pre nemeckú televíziu   Deutsche Welle   a pokračoval :

” Som Budhistom a samozrejme verím na modlitby ale tento problém je problémom nás ľudí – my sme ho vytvorili a teraz sa obraciame k Bohu aby ho za nás vyriešil . Je to nelogické “

” Potrebujeme systematický  prístup k tvorbe humanistkých hodnôt , harmónie a ľudskej jednoty ak na tom začneme pracovať už teraz, máme nádej že nasledujúce storočie bude konečne iné ako tie pred ním… Pracujme teda na tom aby bol mier a nespoliehajme sa  vtom na Boha, Buddhu alebo vládu”

Ďalej dodal, že všetko je zapríčinené “rozdielmi” medzi náboženstvami a národmi a pripomenul svetu aby nezabúdal, že:

” Všetci sme jeden národ (ľudia)”

 

zdroj

zdroj fotografií: tibet.net

   

Zanechať komentár

5 Komentáre on "Dalai Lama: ” Prestaňte sa modliť za Paríž …”"

Upozorniť
avatar
Zoradiť:   nové | najstaršie | Najlepšie hodnotené
Martina 123
Anonym
Martina 123

Pane bože, aspoň si po sebe čítajte tie články a opravte chyby. A nespoliehajte sa na autocorrect , ktorý vám napíše hlúposti!

Jozef
Anonym
Jozef

Presne tak, najskor treba riesit priciny a nie az dosledky

Pavol
Anonym
Pavol

Budha bol predsa len človek , žiadny obraz boha ako entity v tomto vierovyznaní neexistuje..

Presne dobre receno! Ctete si Krisnamurtiho !
Anonym
Presne dobre receno! Ctete si Krisnamurtiho !

Dobre receno!

Jan
Anonym
Narposto souhlasím. Je čas převzít odpovědnost za své činy. I Bibli stojí, že “marné lidské počínání bez Božího požehnání” Jak bychom chtěli Boží požehnání, když naše počínání a rozhodnutí jsou marná, protože nejsou v souladu s jeho pokyny, vyzývající k: Miluj bližního svého jako sebe samého. Potíž je v tom, že aby člověk mohl něco změnit uvnitř sebe musel by přijmout duchovní autoritu, která by mu vysvětlila pravý význam všech těch Boží doporučení, jimiž kdyby se lidé řídili na světě by zavládl mír. Je jedno jakého jsme vyznání, jak řekla Jeho Svátost Dalaj Láma jsme jeden národ – lidé. Bohužel… Read more »
wpDiscuz