Dcéra fotografky objavila na povale vyše 30 000 fotografií vytvorených v minulom storočí

900

Niektorí umelci nežijú dostatočne dlho na to, aby sa dočkali uznania. Masha Ivashintsova bola taký istý prípad. Táto ruská umelkyňa a divadelná kritička sa ťažko angažovala v poetickom a fotografickom hnutí Leningradu (dnešný Petrohrad) v rokoch 1960-80. Masha milovala fotografovanie, avšak vždy nechala svoje fotografie ukryté v podkroví, a nikdy ich neukázala ani svojej rodine. Až Doteraz.

Nedávno keď jej dcéra Asya Ivashintsova-Melkumyan prehľadávala veci, našla úžasnú zbierku viac ako 30 000 obrázkov. Asya bola šokovaná z toho, ako dobre tieto fotografie zobrazovali život matky a podstatu každodenného života v ZSSR.

„Samozrejme, vedela som, že moja matka bola fotografka. Je úžasné, že nikdy nehovorila o svojich prácach s nikým, ani s rodinou. “ povedala Asya o práci svojej matky. „Hromadila svoje fotografie v podkroví a skrývala ich, takže nikto ich nebol schopný oceniť. Tieto série fotografií zostali v podkroví nášho domu v Petrohrade, kde ich po smrti v roku 2000 zanechala. “

Jedno z najhorších období života Mashy bolo v psychiatrickej nemocnici ZSSR. Tam bola nútená brať drogy. Sovietsky režim sa snažil nastaviť ľudí tak, aby žili podľa komunistických pravidiel. No jej sa tento systém vôbec nepáčil. Ako jej dcéra hovorí: „Masha mala s komunizmom ťažký vzťah. Nakoniec bola umiestnená do tejto nemocnice aj keď proti svojej vôli, pretože sa nikdy nemohla prispôsobiť tomuto socialistickému režimu. “

Pozrite sa na tieto fotky z minulého storočia.

Toto je autorka fotiek Masha Ivashintsova (1942−2000):

Photo by boredpanda

Vo vnútri budovy:

Photo by boredpanda

Leningrad, 1977:

Photo by boredpanda

Leningrad, 1978:

Photo by boredpanda

Asya v roku 1978:

Photo by boredpanda

Manžel Melvar Melkumyan, Moskva, 1979:

Photo by boredpanda

Dve dievčatká vo Vologde, 1979:

Photo by boredpanda

Zničená fotka Stalina z Leningradu v roku 1978:

Photo by boredpanda

Melvar Melkumyan s dcérou Asyou v Moskve, rok 1976:

Photo by boredpanda

Fotka zo St. Petersburgu, 1976:

Photo by boredpanda

Leningrad, 1975:

Photo by boredpanda

Breh rieky Neva v Leningrade, 1979:

Photo by boredpanda

Detské ihrisko v Leningrade:

Photo by boredpanda

Leningrad, 1976:

Photo by boredpanda

Leningrad, 1975:

Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre