Deň otcov v Nemecku sa oslavuje vcelku netradičným spôsobom

2211
pivo
Pixabay.com

Zatiaľ, čo u nás sa deň otcov oslavuje v kruhu rodiny vo forme blahoželaní prípadne menších darčekov v Nemecku je deň otcov trochu viac „odviazanejší“. Počas dňa otcov je totiž tradíciou, že sa partia hrdých oteckov vyberie do miestnych parkov spolu s vozíkom, ktorý je plný piva.

Chodia od dverí k dverám a naberajú ďalších hrdých otcov až kým partia nie je naozaj veľká . Pije sa naozaj dosť, až tak, že niektoré nemecké mestá túto tradíciu zakázali kedže ju často sprevádzali výtržnosti alebo nehody ako napríklad tá v meste Troisdorf, kde partia chlapov odpálila v stane ohňostroj a zranili 25 ľudí.

Iné mestá experimentujú s výmenou nemeckého piva za nealkoholické nápoje, ako by sa však dalo čakať tento pokus v krajine s tak veľkou spotrebou piva nemá šancu.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre