Denver vytvoril pre bezdomovcov viac ako 100 pracovných miest a pokračuje ďalej

316

Odvtedy, čo vláda v Denveri spustila program, ktorý platil bezdomovcom za to, že pracujú pre mesto, sa na tomto projekte v priebehu minulého roka zúčastnilo až 284 ľudí. V dôsledku toho našlo 110 účastníkov dlhodobú prácu a 15 z nich zamestnalo mesto.

Photo by youtube

Denver Day Works program začal 1. novembra 2016 platiť bezdomovcov 12,50 dolárov na hodinu za vykonávanie verejno prospešných prác v meste. Nevyžadovali sa žiadne kontroly – všetci účastníci museli robiť na 3 až 6 hodinových zmenách. Dokonca aj obyvatelia, ktorým chýba občianstvo, dostali doplnkovú pomoc a boli im poskytnuté rovnaké možnosti.

Práca sa líšila, od starania sa o kvetinové záhony v parkoch v Denveri až po prácu v miestnej knižnici. V čase ukončenia pilotného obdobia programu bolo účastníkom zapojeným do programu vyplatených 109 000 dolárov na mzdách.

S cieľom vyhnúť sa čakaniu v rade kvôli popularite iniciatívy, plánujú kompetentní pridať ďalšie dva dni práce do týždenného harmonogramu, čo umožní účastníkom pracovať päť dní v týždni v nasledujúcom roku. Dúfajú tiež, že budú spolupracovať s viacerými štátnymi organizáciami, aby mohli poskytnúť viac pracovných zmien ženám, bezdomovcom so zdravotným postihnutím a tiež menšinám.

Photo by youtube

„Ak ste schopní a ochotní zlepšiť sa a urobiť niečo, nie len sedieť a uviaznuť niekde, Denver Day Works je tam pre vás,“ povedal Crystal, účastník programu. „Pomôžu vám s čímkoľvek. Dostali ma cez veľa ťažkých situácií. Keď sme nič nemali, boli tam. “

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre