Umelec Emanuele Dascanio vytvára tak neuveriteľne realistické portréty, že vám vyrazia dych

1510

Ak pozeráte na jeden portrét už neuveriteľne dlhú dobu, verte, že nie ste jediný. Rovnako tak v tom nie ste sami, ak ste si mysleli, že sa jedná o fotografie. Je totiž naozaj ťažké uveriť tomu, že tieto hyperrealistické portréty sú naozaj kresby, ktoré vznikli len za pomoci grafitu a dreveného uhlia a šikovných rúk talentovaného talianskeho umelca Emanuele Dascanio, ktorý vytvára kresby tak detailné, že váš vyvedú z miery. 

Hyperrealizmus je súčasný žáner maľby, ktorý má za cieľ zmiasť diváka, vytvoriť akúsi ilúziu dokonale reálneho obrazu. Ide o pomerne náročnú umeleckú techniku. 

Autorova jedinečná kombinácia klasických a súčasných techník nie je len náhoda. Dascanio svoju kariéru začínal ako maliar, ktorý sa naučil maľovať olejovou technikou starých renesančných majstrov. Olejové farby však neskôr nahradil uhlíkom a grafitovou ceruzkou a vytvoril svoj vlastný štýl, vďaka ktorému sú jeho diela nabité emóciami a energiou. 

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.