Detektívne Knižné tipy, ktoré potešia nie len na Vianoce

739

Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na knihy, ktoré môžete podarovať milovníkom ako darček alebo si môžete urobiť radosť vy a rozšíriť si tak zbierku na poličke. Počas dlhých zimných večerov je skvelé oddýchnuť si po pracovnom dni v teple s kávou/čajom pri dobrej knihe.

Detektivky

 

Top detektívky pre rok 2016/2017

V tejto časti seriálu by sme vám radi odporučili jedny z najzaujímavejších detektíviek. Ak máte radi záhadné príbehy s mlhavým pochmúrnym dejom, ktoré vás hodiny držia v napätí tak to je presne ono. Predstavíme vám niekoľko autorov, ktorých detektívne príbehy sú známe po celom svete a našli si milióny fanúšikov.

 

Dominik Dán

Tento slovenský autor alebo možno skupina autorov pracuje na detektívkach pod pseudonymom Dominik Dán. O jeho identite sa vedú diskusie a už len tento fakt robí jeho tvorbu záhadnou. Jeho príbehy sú zasadené do prostredia Bratislavy a skutočné miesta skrýva za skomolené názvy. Aj napriek tomu, že v každom jeho diele sa prípady riešia detektívi z toho istého oddelenia vrážd, každá kniha je unikátna a podáva nový uhol pohľadu. Doteraz vydal už 22 kníh a horúcou novinkou je kniha Smrť na druhom brehu.

 

Obal TituluNázov tituluPopisDo obchodu
dominik-dan1Nežná fatamorgána3 nevyriešené znásilenia a následne vraždy mladých dievčat 
Do obchodu


dominik-dan2UzolZáhadná vražda robotníka v ropnej rafinérii 
Do obchodu
dominik-dan3BásnikZ detektíva Krauza , ktorý pôsobí na oddelení vŕažd sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat 
Do obchodu

 

Jo Nesbø

Už od mala bol vedený ku knihám a umeniu. Jeho matka bola knihovníčka a otec vždy po práci hltal jednu knihu za druhou. Jeho najznámejšou sériou sú detektívne príbehy s Harrym Holeom, ktorý prepadol alkoholizmu a jeho arogantný prístup k autoritám mu v prácu dosť sťažuje. Romány sa odohrávajú v uliciach nórskej metropoly, ktorá je plná gansterov, kriminálnikov a skorumpovaných štátnych činiteľov. Diela plné násilia, osobnostných problémov a záhadných príbehov vás pohltia a nebudete sa od nich vedieť odtrhnúť. Ako posledná kniha z tejto série vyšla kniha Šváby.

Obal tituluNázov tituluPopisDo obchodu
jo-nesbo1ŠvábyNajnovšia kniha zo série s detektívom Harrym Holeom 
Do obchodu
jo-nesbo2Kolekcia
Harry Hole
(1 - 10)
V kolekcii nájdete všetky diely úspešnej série Harry Hole: Netopierí muž, Šváby, Zrada, Bohyňa pomsty, Diablova hviezda, Spasiteľ, Snehuliak, Pancierové srdce, Prízraky, Polícia. 
Do obchodu
jo-nesbo3SynTriler Syn je považovaný za jeden z najlepších, najtemnejších a najúžasnejších krimi románov Jo Nesba 
Do obchodu

 

Samuel Bjork

Pod týmto pseudonymom sa skrýva známy nórsky spisovateľ, dramatik, spevák a textár Frode Sander Øien. Do sveta krimi románov vstúpil Dielom V lese visí anjel, ktoré v roku 2013 dominoval rebríčkom Bestsellerov. Jeho krimi romány obsahujú presne to, čo milovník tohto žánru očakáva. Príbehy sú plné zaujímavých postáv, vzrušujúcich zápletiek, napätia a ani na jedinej stránke si čitateľ neoddýchne. V jeho najnovšej knihe Sova sa znova objavuje kriminalistický veterán Holger Munch so svojou kolegyňou.

samuel-bjork1SovaNovinka, kde tri mesiace nezvestnú tínedžerku Camillu Greenovú našli v lese a začína sa lov na páchateľa. 
Do obchodu
samuel-bjork2Cestujem samaTriler Cestujem sama je kritikmi označovaný ako veľmi dobre prepracovaný, desivý a silný príbeh, ktorý udržiava čitateľa v napätí až do poslednej stránky. 
Do obchodu
samuel-bjork3Cestujem sama + SovaKolekcia Sova + Cestujem Sama so zľavou 20% (ušetríte 6,36€) 
Do obchodu
samuel-bjork4V lese visí andělKrimi román, ktorým Samuel Bjork prerazil do sveta detektívov. 
Do obchodu

 

Camilla Läckberg

Medzi samých mužov sa dostala aj jedna žena, ktorá sa vo svojich dielach tiež venuje kriminálnym príbehom a je označovaná za kráľovnú švédskej krimi. V jej dielach sa narozdiel od iných autorov sa nezameriava na brutalitu a násilie ale rieši skôr psychologické a ekonomické pozadie zločinov. Temná stránka ľudskej povahy ju samotnú na detektívkach najviac priťahuje. Jej najnovším titulom je kniha Krotiteľ.

Obal tituluNázov tituluPopisDo obchodu
camilla-lackbergStrážca majákaNajnovší titul od kráľovny švédskej krimi. 
Do obchodu
camilla-lackberg3AnjeličkárkaTajomné prostredie detského tábora na ostrove, kde sa Ebba vráti po niekoľkćh rokoch odkedy jej tam bez stopy zmizla celá rodina. 
Do obchodu
camilla-lackberg1PankhartNapínavý príbeh od autorky, o ktorej všetci hovoria ako o novej Agáte Christie. 
Do obchodu

 

Ak by vás zaujímalo viac krimi a detektívnych kníh, ktoré by ste si ako ďalšie mohli pridať do svojej zbierky, tak ich všetky môžete nájsť tu -> Detektívne knihy.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre