Deti, ktoré sa ocitli sami v prírode a vychovali ich zvieratá. Príbehy, z ktorých mrazí.

23161

Kniha džungle je všeobecne známa a dovolím si tvrdiť, že aj pomerne obľúbená. Je to veselý príbeh o dieťati, ktoré vyrastá medzi zvieratami, zažíva úsmevné príhody a vôbec, celé to pôsobí ako zábava a skvelý spôsob života. 

Realita je však úplne iná. Predstavíme vám príbehy ľudí, ktorí boli vychovávaní v prírode so zvieratami a aj keď možno práve vďaka nim prežili, zostali poznačení na celý život. 

Boli to totiž práve divoké zvieratá, s ktorými trávili najviac času a osvojili si ich správanie, spôsob lovu a potravu, ktorou sa živili. A to všetko bolo ťažké ich odnaučiť po tom, čo boli nájdení. Poďme sa spolu pozrieť na zopár takýchto fascinujúcich príbehov. Nepochybne vás ohromia. 

Život s opicami bol najľahšou súčasťou života Mariny Chapman

Zdroj: dailymail.co.uk

Marina Chapman žila v obyčajnom vidieckom dome v Kolumbii, keď bola z neznámeho dôvodu odvezená do džungle, kde ju nechali napospas prírode. Hodiny blúdia po lese a plakala, až kým nenarazila na skupinku kapucinskych opíc. 

Celé dni tento klan nasledovala napodobňujúc ich správanie. Tak sa jej podarilo prežívať. Údajne sa jedna z opíc o ňu postarala, keď jej prišlo zle z niečoho, čo zjedla. 

Marina však na ľudí nezabudla. Chýbal jej kontakt s civilizáciou, a tak vyšla z lesa, aby nejakých ľudí našla, avšak prví ľudia, na ktorých natrafila, ju predali do verejného domu, odkiaľ ju vzali pracovať do domov istých ľudí ako slúžku. Trvalo roky, kým sa odtiaľ dostala. Našťastie tento príbeh pokračoval oveľa pozitívnejšie a dnes už má Marina svoju vlastnú rodinu. Hrôzy, ktoré si prežila sa snaží hodiť za hlavu. 

Marina dodnes tvrdí, že za svoj život vďačí malej opičej rodinke, ktorá ju udržala nažive.

Stratené dievča sa našlo, no aj napriek snahe o zmenu, má stále viac spoločného so zvieratami

Zdroj: wikimedia common

Písal sa rok 1986 keď na Ukrajine rodičia, znační alkoholici, nechali vonku počas snehovej búrky svoju len trojročnú dcéru Oxanu Malayu. Malej Oxane sa podarilo prejsť do neďalekej chatrče, kde sa jej ujala svorka psov. Rodičia sa svoju dcéru ani len nepokúšali nájsť, a tak zostalo dievča v dome vychovávané psami ďalších 5 rokov, kým si túto situáciu nevšimol sused a nenahlásil to úradom. 

Dnes už má Oxana 33 rokov. Pracuje s kravami na farme v psychiatrickom zariadení, kde býva. Aj keď dokáže s ľuďmi vychádzať, dokonca sa s nimi aj zabávať, oveľa radšej je v prítomnosti „nemých tvorov” – zvierat.

Ng Chhaidy bola nezvestná takmer 40 rokov

Zdroj:wikimedia common

Keď bola Ng Chhaidy malým dievčatkom spolu so svojím bratrancom Beirakhu sa zatúlali do džungle vedľa ich dediny. Beirakhu bol nájdený o niečo neskôr ako jeho sesternica. Na otázky ohľadom prežitia, odpovedal príbehom o záhadnej žene, ktorá žila v lese a pomohla im prežiť. Hoci príslušné zložky neúnavne pátrali, nenašli ani záhadnú ženu, ani Chhaidy. Našla sa až v roku 2012, čo bolo 38 rokov odkedy zmizla. 

Našli ju v spoločnom bývaní s istou ženou žijúcou v Mjanmarsku, ktorá ju pred asi štyrmi rokmi našla nahú na cintoríne. Keď sa opäť stretla so svojou matkou, bola neskutočne šťastná. Aj napriek detskej povahe, ktorá jej zostala, pomáha mame s domácimi prácami a deti sú jej veľmi blízke. 

Sujit Kumar bol štyri roky zavretý v kurníku

Zdroj: dailymail.co.uk

V roku 1977 spáchala matka Sujita Kumara samovraždu. Mal len šesť rokov, keď mu zavraždili otca, a tak sa dostal do starostlivosti starého otca, ktorý chlapca zavrel do kurníka. Keď ho našli značne poznačeného, poslali ho na psychiatrické oddelenie, kde bol zavretý celých 20 rokov.

Keď ho v roku 2004 našla na Fidži filantropka Elizabeth Claytonová, potvrdila, že jeho správanie sa nápadne podobá hrabavej hydine, s ktorou prežil istú časť života. Postupne sa však Sujit naučil držať telo vzpriamene, kráčať a správať sa ako človek. Dnes chodí do školy, no to čo si prežil ho ovplyvnilo na celý život. 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre