Detské hviezdy, ktoré sa presadili aj v dospelosti #2: Elijah Wood, Zendaya, či Michael B. Jordan!

308

Nedávno sme vám priniesli zoznam detských hercov, ktorí sa dokázali presadiť aj v dospelosti. Tentokrát tu máme pre vás druhé pokračovanie. Toto sú ďalšie detské hviezdy, ktoré sa stali úspešnými hercami a herečkami aj v dospelom veku.

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe sa stal známy najmä ako Harry Potter v rovnomennej filmovej ságe. Aktuálne má 34 rokov a stále aktívne natáča filmy. Patrí medzi detské hviezdy, ktoré dokázali divákov presvedčiť o svojich kvalitách aj v dospelých úlohách a filmoch.

Autor fotografie je Ilona Higgins

Kristen Stewart

Pozor, Kristen Stewart sa v tomto zozname neocitla kvôli ságe Twilight, pretože vtedy už bola na prahu dospelosti. Vo filmoch začínala už ako 12-ročná. Relatívne slušnému úspechu sa teší napríklad jej najnovší film z roku 2024 Love Lies Bleeding, kde hrala hlavnú rolu.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Michael B. Jordan

Michael B. Jordan si svoj herecký debut odkrútil ako 12-ročný v roku 1999, kedy sa objavil v seriáli Sopranovci a tiež vo svojom prvom filme. Vďaka ďalším počinom sa zaradil medzi detské hviezdy, neskôr v dospelosti zažiaril v snímkach Creed, či Black Panther. Vo februári 2024 oslávil 37 rokov.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Emma Watson

Podobne ako jej herecký kolega z Harryho Pottera Daniel Radcliffe, aj Emma Watson patrí medzi bývalé detské hviezdy ktoré si získali uznanie aj ako dospelí herci. V apríli 2024 oslávi 34 rokov. Jej posledný film je zatiaľ počin z roku 2019 Malé ženy.

Dakota Fanning

Dakota Fanning získala svoju prvú nomináciu na herecké ocenenie už ako 7-ročná. To iba svedčí o jej hereckých kvalitách, ktoré dokazuje aj v dospelosti. Momentálne 30-ročná Američanka už má na svojom konte filmy, v ktorých učinkovala v hlavnej úlohe s hviezdami ako Tom Cruise, Denzel Washington, či Leo DiCaprio.

Autor fotografie je Anthony Citrano

Neil Patrick Harris

Aj Neil Patrick Harris začínal s herectvom v útlom veku a zaradil sa medzi detské hviezdy. Hoci to istý čas nevyzeralo, že sa etabluje aj medzi úspešnými dospelými hercami, prelom bol pre neho seriál Ako som spoznal vašu mamu. Dnes má 50 rokov a aktívne nakrúca filmy aj seriály.

Autor fotografie je david_shankbone

Christina Ricci

Christina Ricci sa medzi detské hviezdy dostala po svojom učinkovaní vo filme Rodina Adamsovcov (1991), kde hrala ako 11-ročná. Aktuálne má už 44 rokov a priemerne raz za rok nakrúti nový film.

Autor fotografie je Miguel Discart

Elijah Wood

Elijah Wood je v pamäti mnohých divákov zafixovaný ako Frodo z trilógie Pán prsteňov. Rodák zo štátu Iowa však už predtým ako dieťa učinkoval hneď v niekoľkých známych filmoch. Vo výbornej hereckej kariére pokračuje aj ako dospelý herec. Momentálne má 43 rokov.

Autor fotografie je Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America

Joseph Gordon-Levitt

Rodák z Los Angeles Joseph Gordon-Levitt má 43 rokov. Svoju prvú snímku nakrútil ešte ako 7-ročný a odvtedy je v podstate nepretržite súčasťou Hollywoodu. Natočil viacero známych filmov a napríklad v roku 2024 by mali výjsť hneď štyri rôzne tituly, v ktorých učinkuje.

Zendaya

Zendaya patrila medzi detské hviezdy vďaka tomu, že už ako 6-ročná začala učinkovať v rôznych filmoch a TV seriáloch. Postupne sa z nej stáva uznávaná dospelá herečka. Nedávno s ňou vyšla veľmi vysoko hodnotená novinka Duna: Časť druhá, kde 27-ročná Američanka stvárnila jednu z hlavných úloh.

Autor fotografie je Toglenn

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre