6 československých detských rozprávok, ktoré musí poznať každé dieťa

1501

To, že sú knihy na menšom ústupe je fakt. Často ich ľudia vymenia za surfovanie po internete alebo sledovanie televízora. Preto treba využiť, že deti často telefóny nevlastnia a poskytnúť im hodnotu prostredníctvom knihy. Pamätáte si na vaše detstvo? Intímne momenty pri čítaní knihy na dobrú noc alebo vášnivé ponorenie sa do deja? Aj tieto knižné príbehy by malo každé dieťa poznať.

Danka a Janka

Veselé príbehy dvojčiat Danky a Janky od slovenskej autorky Márie Ďuríčkovej nepozná len málo ľudí. Pamätáte na diel o Gevenduche?

 

Najkrajšie slovenské rozprávky

Obľúbeného autora Pavla Dobšinského netreba dva krát predstavovať. Legendárne postavy ako Marušku a dvanásť mesiačikov, Zlatovlásku alebo Lomidreva musi spoznať každé dieťa bez výnimky.

Mimi a Líza

Táto rozprávka je síce súčasná, vyšla len v roku 2013, no žne neobyčajný úspech. Knižka dokonca vyhrala ocenie Najkrajšia knihy Slovenska pre deti a mládež. Knižka rozpráva o neobyčajných zážitkoch dievčat Mimi a Lízy, ktoré v ďeťoch podnecujú empatiu a pochopenie poučenia.

O psíčkovi a mačičke

Krásny príbeh opisujúci zábavný život psíčka a mačičky od nášho českého suseda Josefa Čapka je pre deti absolútne chytľavý. Však komu by sa nezapáčilo ako psíček s mačičkou piekli tortu, do ktorej nahádzali všetko, čo doma našli?

Môj macík

Existuje snáď slováčisko, ktorý nepozná príbeh Môj macík? Krátka veršovaná knižka pre menšie deti by nemala chýbať vo vašej knižnici.

O Kazovi, ktorý si hľadal domček

Súčasná rozprávka, ktorá nenásilným a vtipným spôsobom učí deti nájsť si vzťah k čistým zubom a starostlivosti o ne. Vedeli ste, že tento príbeh napísalo len 8 ročné dievča?

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre