Hrejivé zábery: Dievčatko s alopéciou dostalo svoju prvú parochňu

92

Prinášame vám správu, ktorá vám zlepší deň. Uvidíte totiž silné video mladej dámy, ktorej dávajú na hlavu parochňu. Tieto zábery zaujali ľudí po celom svete a získali si veľký obdiv. Jej osud totiž chytí za srdce naozaj každého.

Zdroj: wigsbytiffani/Tiktok

Tiffany Calix sa začala venovať výrobe parochní po pôrode, keď sama prichádzala o množstvo vlasov. Po pôrode svojho tretieho dieťaťa bola nútená nosiť parochne. Hoci sa za to spočiatku hanbila, s odstupom času sa začala deliť o svoje skúsenosti na internete. Na jej prekvapenie sa stretla s obrovskou vlnou podpory a žiadosťami o výrobu parochní.

Dnes Tiffany pomáha ľuďom, ktorí prišli o vlasy z rôznych dôvodov. Či už ide o popôrodné zmeny, liečbu rakoviny alebo iné ochorenia, pomáha naozaj každému. Nerobí to len preto, že ide o jej vášeň. Vďaka svojej záľube môže sledovať cestu ľudí k svojmu sebavedomejšiemu ja.

Zdroj: wigsbytiffani/Tiktok

Okrem toho, že vyrába parochne, spochybňuje aj spoločenské normy v oblasti krásy. Verí, že každý je krásny bez ohľadu na stav svojich vlasov. Toto posolstvo sa snaží šíriť aj medzi svojimi klientkami a sledovateľmi. Je odhodlaná podporovať sebalásku a sebaprijatie.

Jednou z jej klientok bola aj Klara. Mladé dievča bojuje s dvoma ochoreniami – Downovým syndrómom a alopéciou. Čelí tak náročným situáciám, ktoré si vyžadujú pozornosť a starostlivosť jej blízkych. Hoci jej stav vlasov nemusí priamo ovplyvňovať jej život, prispieva k vnímaniu krásy.

Zdroj: wigsbytiffani/Tiktok

Tiffany sa na svojom TikToku podelila o premenu 10-ročnej Klary a video si okamžite získalo vlnu pozornosti a obdivu. Niet sa čo čudovať. Výnimočná, krásna a odvážna Klara doslova rozkvitla. Video zobrazuje moment, keď jej Tiffany nasadzuje parochňu a mladé dievča je rovnako nadšené ako jej blízki.

U detí môže alopécia vzniknúť z rôznych dôvodov. Môže ísť o nedostatočný prísun živín, problémy s imunitným systémom, infekcie, zranenia alebo hormonálne zmeny. Príbehy, ako je ten Klarin, nás preto vedia zahriať pri srdci a zároveň nám ukázať, aké dôležité je citlivé správanie voči svojmu okoliu.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre