Dievčatku doktori dávali mesiac života. Vďaka jej mame je to úplne inak

455

Určite si poviete, že ak raz budete mať deti alebo ich už máte, urobíte všetko pre ich dobro. Aj keď sa to možno bude zdať byť nemožné. Dieťa je dar a povinnosť rodičov je starať sa o neho. Nie všetci sú však iba priemerný rodičia. Väčšina by šla aj na koniec sveta, aby zachránila svoje dieťa – a Rene Nel nie je výnimkou.

Dcéra Linke mala len 14 mesiacov, keď dostala zápal pľúc, ktorý antibiotiká liečiť nemohli. V čase choroby ich rodina žila na vidieckej farme v Južnej Afrike. No keď dostali výsledky testov, lekári im okamžite povedali, aby išli do najbližšej nemocnice. Tá bola vzdialená približne 4 hodiny.

woman texting fotografia
Photo by StartupStockPhotos

Linke následne diagnostikovali leukémiu. Po šiestich mesiacoch chemoterapie doktori oznámili rodine, že Linke sa nedožije svojich druhých narodenín. Rene tomu odmietla uveriť.

„Ako by aj rodič mohol uveriť tomu, že jeho dieťa zomrie. Jednoducho som to nemohla prijať, pomyslela som si, že budem bojovať zo všetkých síl až do konca a niekde musíme nájsť niečo, čo by mohlo Linke pomôcť, „povedala matka.

Hneď na to začala matka hľadať pre svoju dcéru vhodnú liečbu. Napísala mail 130 lekárom a do 24 hodín dostala odpoveď od Dr. Luciana Dalla-Pozzu z nemocnici Westmead v Sydney v Austrálii. Hoci to bolo ťažké rozhodnutie, Rene, jej manžel a ich tri ďalšie deti sa presťahovali do Austrálie, aby sa tam Linku pokúsili zachrániť.

Už po mesiaci liečby sa jej stav výrazne zlepšil. A nielen to, oslávila svoje narodeniny ako zdravé 6-ročné dievča.

„Vnímam život úplne iným spôsobom,“ hovorí Rene. „Som vďačná aj za úplne maličkosti. Každý deň v živote Linke je pozoruhodný. A z každého jej kroku sa tešíme.“

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre