Milovníci rozprávok, tieto zaujímavé tajomstvá o animákoch od Disneyho zaručene neviete. Niektoré sa ukrývajú v detailoch !

3802

V dnešnom svete sa sotva nájde niekto, kto by nepočul aspoň o jednej z Disneyho kreslených postáv. Väčšina z nás  na animovaných dielach od spoločnosti Walt Disney vyrastala, považovala jej animované postavy za svojich hrdinov, a dokonca aj plakala, keď plakali aj oni. Roky plynuli a my sme si tieto rozprávky vážili ako krásne spomienky z minulosti – nostalgiu. Dnes ich však možno budeme musieť vykopať, pretože, môžeme vás uistiť, tieto kreslené filmy skrývali mnoho tajomstiev. My taktiež milujeme Disneyho rozprávkové postavičky a z pravej lásky sme zostavili niekoľko faktov a detailov o tomto úžasnom fiktívnom svete, ktoré málokto pozná.

1. Skutočné meno myšky Minnie

Disney
Photo by BrightSide / Disney

Roztomilá priateľka Mickeyho Mousea, Minnie Mouse, je jednou z najobľúbenejších postavičiek spoločnosti Disney. Od jej prvého vystúpenia v roku 1928 sme ju videli v šatách a klobúkoch, ktoré si získali srdcia ľudí. Neskôr sa vďaka jej bodkovaným kostýmom stala referenciou v oblasti módy. Možno však neviete, že celé meno Minnie je Minerva Mouse. To bolo odhalené v komikse Žiarenie z roku 1942.

2. Myš na Chodníku slávy

e2 1
Photo by BrightSide / Disney

Najznámejšia myš na svete vyskočila z obrazovky a stala sa jedným z najvýraznejších symbolov vôbec. V roku 1978 oslávil svoje 50. narodeniny vstupom na Chodník slávy. Mickey Mouse bol prvou animovanou postavičkou, ktorá sa pripojila k viac ako 2 700 hviezdam na tomto ikonickom hollywoodskom orientačnom bode.

3. Oscar, ktorý má cenu siedmich

e3 1
Photo by BrightSide / Disney

Animovaný film Snehulienka a sedem trpaslíkov bol uvedený v roku 1937 a rýchlo sa stal kasovým trhákom. V roku 1939 zaň Walt Disney dostal čestného Oscara. Kým však soška mala len obvyklú veľkosť, na stupňovitom podstavci k nej pribudlo sedem „malých Oscarov“. Ide o jedno z najunikátnejších ocenení, aké kedy Akadémia udelila.

4. Kráľ s levím menom

e4 1
Photo by BrightSide / Disney

Ak ste niekedy rozmýšľali, odkiaľ pochádzajú mená mnohých postáv, tu je malá nápoveda. Napríklad v prípade Levieho kráľa pochádzajú mená z afrického svahilského jazyka, v ktorom Simba znamená lev, Nala – dar alebo milovaný, Pumba – blázon, Rafiki – priateľ a Shenzi – divoký.

5. Krátky a neskutočný osud

e5 1
Photo by BrightSide / Disney

  Dvaja veľkí architekti fantázie 20. storočia, Salvador Dalí a Walt Disney, začali v roku 1946 dobrodružstvo surrealizmu a animácie. Výsledkom mal byť krátky film, ktorý, žiaľ, trval len 15 sekúnd a potom bol zrušený. Diela sa však ujal viceprezident spoločnosti Disney Edward Disney a v roku 2003 vydal film Destino. Krátky film s dĺžkou 6 minút a množstvom umenia, ktorý musel čakať na odvysielanie viac ako pol storočia.

6. Charakter, ktorý je v krvi

e6 1
Photo by BrightSide / Disney

Dwayne Johnson nahovoril Mauiho vo filme Moana z roku 2016. Málokto však vie, že inšpiráciou pre túto postavu bol The Rockov starý otec, ktorý bol tiež wrestlerom. Takto to Johnson uviedol na svojich sociálnych sieťach: „Malé disneyovské tajomstvo, moja postava Maui bola čiastočne inšpirovaná mojím zosnulým starým otcom, najvyšším náčelníkom Samoje Petrom Maiviom. #thankful.“

7. Malá myška, ktorá sa naučila hovoriť

e7
Photo by BrightSide

Prvá vec, ktorú Mickey Mouse povedal na plátne, bola „hotdogy!“ v roku 1929. Predtým ho nikto nepočul hovoriť. Povedal to v krátkom filme The Karnival Kid. Ak teda niekedy budete počuť, ako roztomilý myšiak hovorí „hotdogy!“ v Mickey Mouse’s House, vedzte, že je to odkaz na jeho prvé slová.

8. Charakteristický vzhľad

e8 1
Photo by BrightSide

Nie sme si istí, či už v čase, keď sa víly zjavili, aby Aurore zanechali dary, mala túto zvláštnosť v očiach, alebo ju získala po takom hlbokom spánku. Isté však je, že Šípková Ruženka je jedinou Disneyho princeznou s fialovými očami.

9. Spievanie s nepriateľom

e9 1
Photo by BrightSide

Pinocchio bol uvedený v roku 1940 a stal sa ďalším dôležitým symbolom spoločnosti Disney. Zatiaľ nič nové, ale čo ste si možno nevšimli, je, že to bolo prvýkrát, čo hlavná postava spieva so zloduchmi vo filme. Máme na mysli pieseň Hi-Diddle-Dee-Dee-Dee. Druhýkrát sa tak stalo v roku 2013 vo filme Frozen, keď Anna spieva s Hansom Love Is An Open Door, čím sa Anna zároveň stala prvou princeznou, ktorá si zaspievala so zloduchom.

10. Veľmi dlhý celovečerný film

e10 1
Photo by BrightSide

Na dokončenie filmu Predvianočná nočná mora potreboval tím 100 ľudí 3 roky. Na získanie jednej sekundy filmu bolo potrebné vytvoriť sekvencie 12 stop-motion pohybov. Inými slovami, za 1 minútu bolo potrebné urobiť 720 záberov a za 1 hodinu 43 200 záberov. Nevedeli sme si predstaviť, aká smutná by bola chyba.

11. Dve kráľovné, jedna koruna

e11
Photo by BrightSide

V Disneyho príbehoch je len jedna princezná, ktorá je korunovaná za kráľovnú na plátne: Elsa z filmu Frozen. Samozrejme, vo filme Atlantída: Stratená ríša sa kráľovnou stane aj princezná Kida, ale jej korunovácia nie je zobrazená. Kida je prvou princeznou, ktorá sa stala kráľovnou, a Elsa prvou, ktorá bola korunovaná na plátne.

12. Myš s významným menom

mickey mouse mascot in red jacket
Autor tejto fotografie je steven lozano

Najprv sa mal slávny animovaný myšák volať Mortimer Mouse. Ale bola to práve manželka Walta Disneyho, Lillian Boundsová, ktorá ho presvedčila, aby ho nazval Mickey Mouse. Celé meno nášho milovaného hlodavca je Michael Theodore Mouse, zatiaľ čo Mortimer sa stal vedľajšou postavou, ktorá je zamilovaná do Minnie. Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.