„Dnes sa nič nové nestalo“ informoval kanál BBC svojich poslucháčov pred 87 rokmi

1672
old radio photo
Foto: Scarygami

Viete si predstaviť, že si večer alebo ráno zapnete televízne noviny a redaktor vám oznámi, že nič zaujímavé, čo by stalo za zmienku sa nestalo?

V dnešnej dobe by podobný scénár nastal len veľmi tažko, avšak pred 87 rokmi sa práve takáto udalosť odohrala počas vysielania aktuálit BBC. 18. Apríla 1930 oznámil vtedajší hlásateľ v hlavnom vysielacom čase, že „dnes sa nič nestalo“ a tak poslucháčom pustí aspoň hudbu (klavír).

V dnešnej preinformatizovanej dobe je niečo podobné zrejme neuskutočniteľné a to nielen kvôli moderným technológiam a internetu, ktorý nás presvedčí, že každý deň sa niečo nové stane ale aj vďaka vývoju hlásenia samotných aktualít. V minulosti museli spravodajské relácie čakať na preposlanie informácií od agentúr a vlády. Dnes sú média oveľa viac nezávislé a k informáciám sa dostávajú často skôr ako samotné agentúry.

 

zdroj: bbc

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre