Podnikateľské začiatky sú veľmi ťažké a spojené s nemalým rizikom. Nezáleží na tom, ako tvrdo, vášnivo a zručne na svojom biznise pracujete, nikdy nemáte zaručené, že si k vám  zákazníci nájdu cestu. Podľa štúdii približne 20% malých podnikov zlyhá už v prvom roku podnikania. 

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

A podobné ťažké začiatky so svojim obchodom mal aj Billy By z Missouri City v Texase. Zostal veľmi sklamaný, keď zistil, že do jeho nového obchodu “Billy Donuts” neprišli počas slávnostného otvorenia žiadni zákazníci. Tieto svetoznáme šišky vyzerali skutočne lahodne, obchod bol pekný, všetko bolo pripravené na úspešný štart, chýbali len ľudia.

Foto od boredpanda

Billyho otec, ktorý je zo staršej generácie, ani len netušil, aký význam majú v dnešnej dobe sociálne siete. Tam totiž dokážete urobiť častokrát skvelý marketing. Billy to však našťastie vie, a preto sa rozhodol fotografiu prázdneho obchodu so smutným otcom zdieľať na Twitteri. Netrvalo dlho a prví ľudia tam začali prichádzať. Napokon ich prišlo toľko, že na svoju sladkú dobrotu museli čakať v dlhom rade.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Netrvalo dlho, kým dopyt prekonal ponuku a šišky sa vypredali. Billyho pôvodný tweet má teraz viac ako 325 000 zdieľaní a ľudia sa spojili, aby tento rodinný podnik podporili. Aký zdravý a sladký príbeh o láskavosti. Billyho otec má vďaka jeho jednoduchému marketingu svojho syna a dobrej vôli cudzincov už teraz prosperujúci a vysoko hodnotený obchodík. 

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť