Do novootvoreného obchodu mu nikto neprišiel až do chvíle, kým nezasiahol syn

5963

Podnikateľské začiatky sú veľmi ťažké a spojené s nemalým rizikom. Nezáleží na tom, ako tvrdo, vášnivo a zručne na svojom biznise pracujete, nikdy nemáte zaručené, že si k vám zákazníci nájdu cestu. Podľa štúdii približne 20% malých podnikov zlyhá už v prvom roku podnikania.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

A podobné ťažké začiatky so svojim obchodom mal aj Billy By z Missouri City v Texase. Zostal veľmi sklamaný, keď zistil, že do jeho nového obchodu „Billy Donuts“ neprišli počas slávnostného otvorenia žiadni zákazníci. Tieto svetoznáme šišky vyzerali skutočne lahodne, obchod bol pekný, všetko bolo pripravené na úspešný štart, chýbali len ľudia.

Foto od boredpanda

Billyho otec, ktorý je zo staršej generácie, ani len netušil, aký význam majú v dnešnej dobe sociálne siete. Tam totiž dokážete urobiť častokrát skvelý marketing. Billy to však našťastie vie, a preto sa rozhodol fotografiu prázdneho obchodu so smutným otcom zdieľať na Twitteri. Netrvalo dlho a prví ľudia tam začali prichádzať. Napokon ich prišlo toľko, že na svoju sladkú dobrotu museli čakať v dlhom rade.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Netrvalo dlho, kým dopyt prekonal ponuku a šišky sa vypredali. Billyho pôvodný tweet má teraz viac ako 325 000 zdieľaní a ľudia sa spojili, aby tento rodinný podnik podporili. Aký zdravý a sladký príbeh o láskavosti. Billyho otec má vďaka jeho jednoduchému marketingu svojho syna a dobrej vôli cudzincov už teraz prosperujúci a vysoko hodnotený obchodík.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre