Dobrovoľníci chodia v tomto útulku čítať psom počas rušných ohňostrojov, ktoré neznášajú dobre

267

Ohňostroje a iné hlasné zvuky sú pre zvieratá a hlavne pre psy skutočná nočná mora. Tí, ktorí máte domáce zvieratá, určite poznáte skrývanie sa pred výbuchmi a neplechu, ktorú dokážu narobiť. Tento útulok však prišiel s brilantným nápadom, ako pomôcť tamojším zvieratám.

Tieto fóbie sú hrozné. Kvôli ním si psíky totiž myslia, že zomrú a preto robia častokrát zvláštne veci. V psích útulkoch, ktoré sa nachádzajú vo Phoenixe a Arizone majú milú udalosť. Vyše 300 dobrovoľníkov sa spojí len preto, aby upokojili psy, ktoré v útulku počas púšťania ohňostrojov trpia. „Bolo ohromujúce vidieť, ako komunita okamžite reagovala a ako ľudia pomáhajú,“ povedal riaditeľ útulku Ben Swan.

„Niektorí ľudia im spievajú, niektorí čítajú a niektorí tam len tak sedia a dívajú sa. Je to úžasné, pretože psy absolútne milujú pozornosť a boli tak zamerané na ľudí a nie na ohňostroj.“ Niektorí si vytvorili úžasné vzťahy a tieto psíky pravidelne navštevujú. Je to veľmi milé sledovať a majitelia útulku dúfajú, že spojenia s dobrovoľníkmi sa ešte zlepšia a vymyslia aj iné zaujímavé aktivity.

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
bla bla bla
6. júla 2019 15:03

Každého trápia len psíky, z toho sa idú všetci zosrať. Ale to, že tu máme práce, kde je cez 30°C a človek pomaly odpadáva keď sa po niečo zohne, to netrápi nikoho. A áno tým „tu“, mám na mysli našu krajinku nevšedných chvíl