Dobrovoľníkom sa môžete stať aj vy! Miesta, ktoré prijímajú každú ruku.

882

Byť dobrovoľníkom je povznášajúce. Nielen že sa človek dostane na miesta, kde by sa možno inak nedostal, ale sa aj naučí niečo nové. Mnohokrát mu to poskytne celkom nový pohľad na veci, čo je dôležité pre rozširovanie obzorov a spoznávanie sveta. Či už je to práca v kostole, útulku alebo na hrade – je veľa miest, kde by ľudia prijali pomocnú ruku.

Robiť dobro nie je ani zďaleka nudné. Práve naopak – prináša pokoj na duši a verte, že vďaka tomu budete v živote omnoho šťastnejší i vďačnejší.

Spôsobov a miest, kde môžete figurovať ako dobrovoľník je mnoho, treba mať len oči otvorené a prijať šancu, ak sa nám bude ponúkať.

Možnosť maznať sa so zvieratami

Zdroj: google images

Ak patríte k milovníkom zvierat, takáto príležitosť by pre vás mala byť splneným snom. Útulky pre zvieratá častokrát hľadajú ľudí, ktorí by prišli a vzali štvornohých miláčikov na prechádzku, nakŕmili ich dobrotami alebo sa s nimi pomaznali. A platí to pre mačky i psy, mladé i staršie jedince. Každý tvor si zaslúži lásku. Nehovoriac o ťažkých osudoch, ktoré si tieto nevinné bytosti nesú so sebou. Rozhodne si zaslúžia našu pozornosť a lásku. Nájdime si aspoň trochu času.

Preskúmajte dažďový prales

Zdroj Kyle Cleveland

Podporovať udržateľnosť vo svete je pekná myšlienka, ale prečo ju trochu neobohatiť aj o prax? Ak máte radi prechádzky v prírode, toto bude pre vás to pravé orechové – navštívte dažďový prales.

V ňom môžete pomáhať pri štúdiu ohrozených druhov alebo pri obnove komunity pôvodných obyvateľov. Naučíte sa veľa o živočíchoch ale i rastlinách, ktoré sú častokrát liečivé a pomáhajú pri mnohých ochoreniach. Nehovoriac o dokonale čerstvom vzduchu, ktorý vám les poskytne.

Pomôžte obnoviť historické miesta

Zdroj Joran Quinten

Máme tu niečo aj pre obdivovateľov histórie. Je známou vecou, že veľa verejných, ale i súkromných pamiatok utrpelo škrty v rozpočte a dobrovoľníkov potrebujú viac ako kedykoľvek predtým. Sem patrí práca sprievodcu, ale i údržbára či záhradníka. Môžete to vnímať ako skvelú príležitosť byť súčasťou histórie a to sa oplatí, nie?

Túlenie s novorodencami

Zdroj Aditya Romansa

Kto by len odolal roztomilej detskej tváričke, predovšetkým ak sa jedná o novorodenca. Existujú nemocnice, ktoré zaviedli programy, v rámci ktorých vyškolení dobrovoľníci navštevujú nemocnice a detské oddelenia a utešujú deti, ktoré sa tu nachádzajú – týka sa to hlavne detí, ktorých matka bola drogovo závislá. Puto, láska a neha človeka s takýmto dieťaťom je kľúčová k ich prežitiu.

Starostlivosť o rastliny a zvieratá na španielskej farme

Zdroj Markus Spiske

Predstavte si ten pokoj, ďaleko od ľudí. Španielska farma nie je zďaleka jediná na svete, ktorá ponúka príležitosť pre dobrovoľníkov. Táto, sídliaca na Malorke, si ale získala našu pozornosť. Pestujú tu olivy, ale i rôznu zeleninu a ovocie. Dobrovoľníci sa pomáhajú starať o háj, záhradu či zvieratá a takisto môžu pomáhať pri domácich prácach.

Farma tu stojí už od 13.-teho storočia, takže je z časti aj takou historickou “pamiatkou”. Práca nie je príliš náročná a k dispozícii máte čerstvý vzduch a kopec času aj na voľnočasové aktivity ako je plávanie, cyklistika alebo turistika.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre