Ľudia, ktorí vstupom do dôchodku chytili druhý dych. Inšpiratívne príbehy ľudí, ktorí sa nevzdali života, ale žili naplno

2869

Odchod do dôchodku nemusí znamenať, že váš život sa takpovediac skončil. Nemusíte sa nudiť a nevedieť čo s časom. Konečne ste totiž svojim pánom a verte, že máte neobmedzené možnosti toho ako tento čas strávite. Môžete si dopriať a užívať plnými dúškami – zabávať sa a možno i plniť sny, na ktoré ste počas práce nemali čas, priestor alebo financie. 

Disco Sally

assorted mirror balls lot
Photo od Matthew LeJune na Unsplash

Ak by si niekto myslel, že starí ľudia sú nudní a nevedia sa zabávať, ešte nepočul o Sally Lippmann. Predtým než odišla do dôchodku pracovala ako právnička, no ako dôchodkyňa už bola známa pod menom „Disco Sally“.

Aj napriek tomu, že prišla o manžela, bola rozhodnutá nevzdať sa plnohodnotného života a tak sa stala divou tanečného parketu – jej pohyby a energiu by jej mohli závidieť i mladí ľudia. Žila štýlovo a pre niekoho možno i divoko, minimálne vzhľadom na svoj vek. Dokonca mala v pláne cestovať do Hollywoodu, aby nakrútila film o svojom živote.

Výkonný riaditeľ poisťovne sa stal majstrom grilovania

person barbecuing meat
Photo od Emerson Vieira na Unsplash

Pre Johnnyho Trigga to bola nepochybne veľká zmena v „kariére“ aj keď by sme mohli povedať, že celkom príjemná. Po odchode do dôchodku sa totiž z neho stal majster grilovania, ktorý sa pravidelne zúčastňoval súťaží, odkiaľ si odnášal vynikajúce hodnotenia. A nebál sa svoje kulinárske umenie ukázať ani na cestách.  

Matematik na dôchodku si sám postavil hrad 

retired mathematician and 39 s hand built castle photo u2
Zdroj: ranker.com

Samozrejme nešlo o hrad obrovských rozmerov, ale iba o skromné dielo, ktoré si matematik postavil sám len za pomoci svojej manželky. Používal kamene, ktoré si zaobstaral, ručne miešal maltu a staval kameň po kameni, kúsok po kúsku. Celý proces trval približne 5 rokov. Najlepšie na tom je, že hrad nemá žiadnu spálňu iba jeden obrovský tanečný parket. 

Letecký inžinier na dôchodku žije život rockovej hviezdy 

retired aerospace engineer lives life as a rockstar photo u2
Zdroj: ranker.com

Isto sa nájde veľa detí, ktoré snívali o tom, že sa stanú rockovou hviezdou. U niektorých to bolo len obdobie, ktoré nenávratne prešlo a niekto sa naopak rozhodol, že tento detský sen uskutoční. 82-ročného leteckého inžiniera na dôchodku vek predsa nemohol odradiť.

Prihlásil sa do sútaže Amerika má talent, kde sa mu podarilo do istej miery uspieť a zviditeľniť sa. Preto mu na niektorých festivaloch umožňili zaspievať si. 

Dali v práci výpoveď, aby mohli hrať poker

Manželia Michelle a Matthew Shiels odišli do dôchodku, aby sa stali profesionálnymi hráčmi pokru – rovnako urobili ich synovia Richard a Brandon. To sa im podarilo a teraz hrávajú 3 razy do týždňa na pokerových turnajoch a takisto vystupujú v televízii. 

Pred touto ich vášnivou záľubou Michelle vlastnila škôlku, ktorú predala a Mathew bol účtovníkom.

Belgičan si vyrobil vysnívané auto z dreva

a belgian man made his dream car out of wood photo u4
Zdroj: wikimedia common

Vo veku 72 rokov si Momir Bojic sám zostrojil svoje vysnívané auto, Volkswagen Beetle, podivuhodné na tom je, že z dreva. A áno, je schopné jazdy. Pri konštruovaní použil viac ako 50 000 kusov dubového dreva, ktoré spracovával vo svojej záhradnej dielni v Bosne. Auto je nielen krásne, ale jeho detaily sú priam ohromné. Teraz stačí, aby sa v ňom previezol naprieč Bosnou a všetci sa za ním obdivne otáčajú. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.