Dojemný moment dvoch sestier s Alzheimerovou chorobou, ktoré sa stretli po 15 rokoch. A okamžite sa spoznali

383

Uplynulo už pätnásť rokov od chvíle, keď sa tieto dve sestry naposledy videli – a napriek tomu, že obe majú Alzheimerovu chorobu, počas úprimného stretnutia sa okamžite navzájom spoznali. Aj keď je 88 ročná Ann Patricková o deväť rokov staršia ako 79-ročná Marguerita Wilsonová, choroba mladšej sestry je vo vyššom štádiu.

Photo by youtube

Pre sestry sa vzhľadom na rôzne nepriaznivé okolnosti, stalo oveľa ťažšie vídať sa. K nedávnemu nečakanému stretnutiu prišlo iba vďaka Louise Gover, ktorá je vnučkou Ann. Tá totiž pracuje pre neziskové organizácie, ktoré pomáhajú ľuďom s Alzheimerovou chorobou žiť v plnej miere normálny život.

Louise usporiadala akciu pre britskú charitu, kde sa nečakane stretla s Margueritou. Hneď si všimla, že jej prízvuk je veľmi podobný tomu, ktorý má jej vlastná babička, a tak sa s ňou začala rozprávať. Mladá žena bola veľmi šokovaná, keď zistila identitu starkej.

Hneď, ako sa dozvedela, že sa sestry v priebehu 15 rokov nevideli, uľahčila im to a zorganizovala stretnutie. A pozrite sa, aké bolo dojemné:

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre