Doktori boli nútení žene amputovať obe nohy aj ruky po tom, čo ju oblizol vlastný pes

3298

Marie Trainer z Ohia sa nakazila sepsou potom, čo jej vlastný psík preukazoval svoju lásku, no nechtiac ju nakazil. Je to trochu zvláštny prípad, pretože išlo o veľmi zriedkavé baktérie, ktoré boli až také nebezpečné, že žene museli lekári amputovať obe ruky a nohy. Nedávno sa prebudila z kómy s týmto hrozivým faktom, s ktorým sa musela vyrovnať.

Foto od youtube

Hospitalizovaná bola takmer 80 dní a infekcia bola taká závažná, že nechýbalo veľa a Marie by takmer zomrela. Táto zdatná trénerka povedala miestnej televíznej stanici, že si iba pamätá pocit, že je chorá a ľahla si na pohovku. Prebudila sa až o 10 dní po amputáciách všetkých 4 končatín. „Keď som otvorila oči, nevedela som, kde som. Bolo neuveriteľne ťažké zistiť, že mi museli odstrániť nohy a ruky. Je veľmi náročné sa s tým vysporiadať,“ povedala nešťastná žena.

Predpokladá sa, že ju pes nakazil baktériou s názvom „kapnocytofága“. Marie a jej manžel Matthew sa v tom čase vrátili z dovolenky a spočiatku predpokladali, že ide len o chrípku. Trpela nevoľnosťou a bolesťou chrbta, ale potom jej teplota hrozivo kolísala. V nemocnici Aultman Hospital bola podrobená rozsiahlej liečbe, no jej stav sa veľmi rýchlo zhoršoval. Po niekoľkých dňoch bola uvedená do kómy a jej nohy boli nekrotické. Táto nebezpečná baktéria sa nachádza v slinách mnohých psov a niektorých mačiek.

dog tongue fotografia
Foto od StockSnap Ilustračné

Margaret Kobe, lekárka a odborníčka na infekcie sa vyjadrila, že je „pomerne častá v ústnej flóre alebo v ústach psa a môže sa prenášať uhryznutím alebo niekedy iba slinami“. „Tento organizmus je veľmi virulentný. Má schopnosť indukovať vášmu imunitnému systému, aby spôsoboval veľmi hrozné veci,“ dodala Margaret. Baktérie spôsobujú krvné zrazeniny, ktoré znižujú prietok krvi, čo nakoniec viedlo k amputáciám, inak by zomrela. Doktorka zároveň dodala, že tento typ reakcie je však len veľmi zriedkavý a postihuje zhruba jedného človeka z milióna!

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre