Niektorí diváci na Netflixe hlásia, že jeden seriál je ešte lepší ako Klinika Grace!

235

Je veľmi veľa známych seriálov z lekárskeho prostredia. Za všetky spomeňme Pohotovosť, Chicago Hope, či Klinika Grace. Práve s posledným menovaným seriálom viacerí diváci na Netflixe porovnávajú iný, komerčne menej známy seriál. Je však vraj ešte lepší!

Klinika Grace, v originále Grey’s Anatomy, je americký dramatický a romantický seriál, ktorý sa natáča už od roku 2005. Má na svojom konte už 20 sérií, tá posledná je z roku 2024. Hlavnú úlohu tu stvárnila herečka Ellen Pompeo. Napríklad na CSFD patrí táto TV šou medzi 50 najobľúbenejších seriálov vôbec.

Zdroj Walt Disney Television

Pokiaľ aj vy patríte k fanúšikom príbehov z lekárskeho prostredia, čítajte ďalej. Vo Facebookovej skupine, ktorá spája divákov Netflixu, sa nedávno objavil príspevok so znením: „Resident na Netflixe je oveľa lepší ako Grey’s Anatomy. Povedzte mi, že sa mýlim.“

Komentáre na seba nenechali dlho čakať a mnohí sa zastali obľúbenej Kliniky Grace. Našlo sa však aj výrazné množstvo takých, ktorí s názorom, že Resident je lepší, súhlasili. The Resident je americký dramatický seriál, ktorý u nás vyšiel pod názvom Doktori. Vznikol v roku 2018.

Táto šou sa do povedomia dostala okrem iného aj tým, že kritizovala zdravotnícky priemysel za byrokraciu, ktorej dennodenne musí čeliť nemocničný personál. Na zahraničnej filmovej databáze má Resident o trošku lepšie hodnotenie ako Klinika Grace. Resident má 78%, Grey’s Anatomy 76%.

Na CSFD je to presne naopak, teda Klinika Grace má 78% a Doktori majú 76%. Už samotné hodnotenie na oboch filmových databázach napovedá, že veľký rozdiel v obľúbenosti u divákov tam nie je. Jediné, v čom Resident nemôže Klinike Grace konkurovať, je dlhovekosť.

Kým Grey’s Anatomy má spomínaných 20 sérií a viac než 425 epizód, Doktori sa vysielali v rokoch 2018 – 2023 a majú „len“ 6 sérií a 107 epizód. V roku 2023 sa natáčanie seriálu zrušilo.

Ešte doplňme, že v programe The Resident sa v hlavných rolách predstavili napríklad Emily VanCamp, Matt Czuchry alebo Bruce Greenwood. Videli ste už obidva seriály? Ak áno, ktorý z nich je podľa vás lepší? Dajte nám vedieť do komentárov.

P.S. Prečítajte si aj náš starší článok 10 vecí, ktoré Dr. House a jeho tím robili nesprávne: Lekárske chyby v populárnom seriáli!

Zdroj Gage Skidmore

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre