Doktori zistili, že 60-ročný muž žije len s polkou mozgu, no nikdy nemal žiadne problémy

3655

60-ročný Rus si zaslúžil obrovskú pozornosť celého sveta, no najmä lekárov. Tí totiž zistili, že celý život žil iba s polovicou mozgu. Tohto chlapa to však v nijakom smere nelimitovalo. Slúžil dokonca v ozbrojených silách a má dokončenú aj vysokú školu.

doctors fotografia
Foto od sasint

Mozog sa skladá z dvoch hemisfér, a to ľavej a pravej. Tomuto dôchodcovi však tá ľavá chýba. Mal tam iba „čiernu dieru“. Zdravotnícky personál, ktorý ho vyšetril tvrdí, že jeho prípad je absolútne jedinečný, ale súhlasili s jeho požiadavkou, a preto neodhalili jeho identitu. Odmietol aj ich žiadosti o povolenie vykonať ďalšie testy. Jeden z neurológov v Moskve, ktorý vyšetroval muža sa vyjadril takto: „Muž bol prijatý na okresnú kliniku na juhu Moskovskej oblasti kvôli ischemickému záchvatu. Ide o zlyhanie krvného obehu v jeho mozgu čo je odlišné od mozgovej príhody, pretože v takom prípade je časť mozgu nezvratne poškodená.“ Mal tiež problémy s pohybom jednej ruky a nohy.

Je zrejmé, že celý život sa „spoliehal“ len na pravú časť svojho mozgu a tá mu postačila na to, aby dokázal plnohodnotne fungovať. Lekárom povedal, že žil absolútne normálny život a nič ho netrápilo. Teraz však netúži po žiadnej popularite. Vyrastal v sovietskej ére a stále bol na tom dobre po fyzickej i psychickej stránke. Intelekt takýchto pacientov je väčšinou v poriadku, ale takmer vždy majú problémy s pohybom. „V tomto prípade čelíme inej situácii, keď k zlyhaniu vývoja mozgu došlo v skoršom štádiu tehotenstva, prípadne ešte v embryu. Možné je, že došlo ku krvnému výtoku alebo nejakej inej dramatickej udalosti. Zvyčajne to vedie k potratu, ale v tomto jedinečnom prípade sa to nestalo,“ povedal lekár.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre