Svojmu synovi vyrobil funkčnú repliku Rolls-Royce, ktorý pôvodne stojí 28 miliónov dolárov

5975

Väčšina rodičov zbožňuje svoje deti a chce, aby boli šťastné a spokojné. Čo by ste však spravili, keby si vaše dieťa vypýtalo najdrahšie auto na svete? Otecko z Vietnamu ho síce nekúpil, no svojmu synovi ho vyrobil.

wooden rolls royce mini replica
Zdroj: Trương Văn Đạo/Facebook

Truong Van Dao je skvelý odborník na prácu s drevom a dokáže z neho vyrobiť prakticky čokoľvek. Jedným z jeho najúchvatnejších projektov sú autá, ktoré vyrobil svojmu synovi. V minulosti už pracoval na projektoch, kde vytvoril drevené verzie áut BMW 328 Hommage a Lamborghini Sian Roadster. Nejde však o nefunkčné autá, na ktoré sa môžete maximálne pozerať. Sú plne funkčné a dá sa na nich jazdiť. Naposledy skonštruoval svojmu synovi Rolls-Royce Boat Tail. Skutočný model zaujal s cenou 28 miliónov dolárov post najdrahšieho auta na svete.

man builds wooden rolls royce boat tail
Zdroj: Trương Văn Đạo/Facebook

Dao dokumentuje svoje tvorivé procesy aj na YouTube ND Woodworking Art, kde má momentálne vyše 1 milión odoberateľov. Nájdete tam aj najnovší projekt Rolls-Royce aj s jeho sedadlami, opierkami hlavy, prístrojovou doskou, funkčnými LED svetlami, spätnými zrkadlami a volantom. Na záberoch môžete vidieť aj kufor, kolesá a množstvo iného.

wooden rolls royce boat tail
Zdroj: Trương Văn Đạo/Facebook

Natočil aj celý proces spracovania dreva, od rezania až po leštenie. Výroba tohto auta trvala 68 dní. Je neuveriteľné ako detailne Rolls-Royce prepracoval. Na kapotu pridal aj známu plastiku a logo RR. Ak máte záujem si pozrieť celé video, nájdete ho na tomto odkaze.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.