Svojmu synovi vyrobil funkčnú repliku Rolls-Royce, ktorý pôvodne stojí 28 miliónov dolárov

6047

Väčšina rodičov zbožňuje svoje deti a chce, aby boli šťastné a spokojné. Čo by ste však spravili, keby si vaše dieťa vypýtalo najdrahšie auto na svete? Otecko z Vietnamu ho síce nekúpil, no svojmu synovi ho vyrobil.

Zdroj: Trương Văn Đạo/Facebook

Truong Van Dao je skvelý odborník na prácu s drevom a dokáže z neho vyrobiť prakticky čokoľvek. Jedným z jeho najúchvatnejších projektov sú autá, ktoré vyrobil svojmu synovi. V minulosti už pracoval na projektoch, kde vytvoril drevené verzie áut BMW 328 Hommage a Lamborghini Sian Roadster. Nejde však o nefunkčné autá, na ktoré sa môžete maximálne pozerať. Sú plne funkčné a dá sa na nich jazdiť. Naposledy skonštruoval svojmu synovi Rolls-Royce Boat Tail. Skutočný model zaujal s cenou 28 miliónov dolárov post najdrahšieho auta na svete.

Zdroj: Trương Văn Đạo/Facebook

Dao dokumentuje svoje tvorivé procesy aj na YouTube ND Woodworking Art, kde má momentálne vyše 1 milión odoberateľov. Nájdete tam aj najnovší projekt Rolls-Royce aj s jeho sedadlami, opierkami hlavy, prístrojovou doskou, funkčnými LED svetlami, spätnými zrkadlami a volantom. Na záberoch môžete vidieť aj kufor, kolesá a množstvo iného.

Zdroj: Trương Văn Đạo/Facebook

Natočil aj celý proces spracovania dreva, od rezania až po leštenie. Výroba tohto auta trvala 68 dní. Je neuveriteľné ako detailne Rolls-Royce prepracoval. Na kapotu pridal aj známu plastiku a logo RR. Ak máte záujem si pozrieť celé video, nájdete ho na tomto odkaze.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre