20+1 Zaujímavosť o kultovom seriáli Dva a Pol Chlapa, ktoré vás prinútia si ho znova pustiť

3969

Seriál Dva a pol chlapa je určite kultovovou situačnou kómediou 21.storočia. Svedčí o tom už len fakt, že samotný seriál bol ocenený celkom 15 krát a 31 krát nominovaný. Jeho najznámejší predstaviteľ Charlie Sheen bol nominovaný 2x na Zlatý Globus vďaka tomuto snímku. Seriál má spolu 12 sérií z toho v ôsmich je prítomná postava Charlieho Harpera.

 

Dej v skratke

Seriál sa odohráva v Kalifornií v Malibu. Zaoberá sa životom Charlieho Francisa Harpera, ktorý žije život 40 ročného slobodného ale úspešného tvorcu reklamných zvučiek. Seriál začína príchodom jeho brata Alana Jerome-a Harpera, ktorý je na dne a nemá, kde bývať kvôli rozvodu a ex-manželke, ktorá ho „obrala o všetko“. Alan má so svoju bývalou manželkou Judith syna, ktorý je rovnako jedna z hlavných postav seriálu. Trio Charlie, Alan a Jake tak spolu prežívajú rôzne situácie spojené predovšetkým so ženami a vzťahmi.

dva-a-pol-chlapa

Zaujímavosti o sitkome Dva a pol Chlapa

1. Charlie Sheen bol nominovaní dokopy 7x na ocenenie za rolu v seriáli Dva a pol chlapa. Ani raz však nezvíťazil.

2. Alimenty, ktoré platí Alan svojej ex-manželke činia celkom 3 875 amerických dolárov.

3. Herec, ktorý stvárnil postavu Jakea inkasoval za jednú časť 60 000 dolárov. Rovnako bol najviac oceňovaným hercom v seriáli.

4. V seriáli je známych mnoho profesií hlavných postáv. Avšak jediná postava, ktorej profesiu nikdy tvorcovia neprezradili je Alanova manželka Judith.

5. Chyžná Berta mala byť pôvodne v seriáli len občas, jej postava však nabrala prudko na popularite a tak sa herečka Conchata Ferrell stala jednou z hlavných postav seriálu.

kinopoisk.ru
kinopoisk.ru

6. Každá epizóda nesie názov podľa vety, ktorá v danej časti odznie.

7. Charlieho Sheena vyhodili zo seriálu po tom, čo požadoval 3 milióny dolárov za jedno natáčanie, pretože sa cítil nedostatočne ocenený vzhľadom na popularitu seriálu. Zarábal 1,8 milióna za časť.

8. Prvá časť 9. série v ktorej sa prvýkrát objaví náhrada Charlieho Sheena v podobe herca Ashtona Kutchera sa stala najsledovanejšou epizódou v histórií celého seriálu. K TV vtedy sadlo cez 28 miliónov divákov.

9. Charlie žaloval tvorcov seriálu o 100 miliónov dolárov . Skončilo to dohodou a herec dostal vyplatených 25 miliónov .

10. Po tom, čo predstaviteľ Jakea vyhlásil, že seriál je plný hriechu a špiny a nie je rád, že v ňom musí účinkovať bol prinútený podpísať zmluvu v ktorej sa stala jeho životná rola už iba vedľajšou postavou.

Herci v hlavných úlohach


Meno Herca
PostavaO hercovi (bio)V slovenskom znení (dabing)
Charlie SheenCharlie HarperCelým menom Carlos Irwin Estévez je jeden z najznámejších amerických hercov súčasnosti. Známy je pre svoj extravagantný životný štýl . Známy je z filmov Horúce Strely alebo Scary Movie.Stanislav Král
Jon CryerAlan HarperZ úlohu Alana získal Jon cenu Emmy v roku 2009. V jednej z epizód seriálu ohlasíl, že si chce vziať reportérku Lisu Joyner, ktorú si nakoniec skutočne vzal a adoptovali si dcérku Daisy.Igor Krempaský
Angus T. JonesJake HarperÚloha Jake-a bola zároveň aj jeho najznámejšou úlohou za ktorú vyhral 3 ocenenia. V celej 11 sérií neúčinkuje a v 12 sa objaví iba ako hosť pre svoje vyjadrenia na adresu seriálu, ktorý nebol v súlade s jeho vierou. Spoločnosť ho označila sa "plateného pokrytca" .Frencien Bauer
Conchata FerrellBertaHerečka Conchata získala za seriál 2 ceny Emmy. Účinkovala predovšetkým v seriáloch. Svoj hlas prepožičala napr hlavnej postave v diele Tima Burtona - FrankweenieOľga Šalagová
Melanie LynskeyRosePôvodom z Nového Zélandu. Je známa predovšetkým ako seriálová herečka. Danica Jurčová
Miroslava Drínová
Holland TaylorEvelyn HarperováZahrala si aj v seriály od ABC - The Practice za ktorú získala cenu Emmy.Ľudmila Mandžárová

12. V seriáli sa objavil aj Charlieho otec – Martin Sheen, ktorý bol neskôr stalker Charlieho matky Evelyn.11. Na stolíku s PC je je položená fotografia mladého Charlieho Sheena.

martinsheenfianl_8484c1aa0f7b4fe38c2aab1b12e4e45c

13. Jon Cryer sa uchádzal aj o rolu v známom sitcome Priatelia . Chcel stvárniť postavu Chandlera Binga avšak jeho video nedorazilo do študia včas.

14. Charlie Sheen ma strach z čajok, čo využili aj tvorcovia seriálu ako námet v niektorých epizódach.

15. Jon Cryer (Alan) je jediná postava, ktorá bola v každej jednej epizóde od začiatku po koniec seriálu.

alan

16. P*rnografická stránka, ktorá sa objaví v epizóde Twanging Your Magic Clanger ako odporúčanie pre Alana od Charlieho je malibupuddinggirls.com . Ak si ju dáte do vyhľadávača dostanete sa na oficiálnu fanpage Dva a pol chlapa.

17. Každý outfit, ktorý nosí postava Rose (v preklade Ruža) obsahuje vo svojom dizajne ružu.

18. Režisér Chuck Lorre je veľký fanúšik britskej punkovej skupiny U.K. Subs, ktorej predstaviteľ sa volá Charlie Harper.

19. Charlieho celé meno je Charlie Francis Harper, Alanove celé meno je Alan Jerome Harper a trojku uzatvára Jake David Harper.

20. Nikto nevie aké priezvisko má chyžná Berta.

21. Vždy keď sa v seriáli objaví postava Rusella – pofiderného lekárnika, zaznie z jeho úst veta : “ A čo si policajt?!“

Kde sa natáčal seriál Dva a pol Chlapa ?

Seriál „Dva a pol chlapa“ sa natáčal na dvoch hlavných miestach. Aeriálne zábery a scény domov na pláži boli natáčané na Malibu Colony Road v Malibu, Kalifornii, USA. Štúdiové scény boli natáčané na Stage 26, Warner Brothers Burbank Studios na adrese 4000 Warner Boulevard, Burbank, Kalifornia, USA​1​.

 

zdroje: imbd, indiatimes, ew

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre