Seriál Dva a pol chlapa je určite kultovým zábavným počinom 21.storočia. Svedčí o tom už len fakt, že samotný seriál bol ocenený celkom 15 krát a 31 krát nominovaný. Jeho najznámejší predstaviteľ Charlie Sheen bol nominovaný 2x na Zlatý Globus vďaka tomuto snímku.

dva-a-pol-chlapa

1. Charlie Sheen bol nominovaní dokopy 7x na ocenenie za rolu v seriáli Dva a pol chlapa. Ani raz však nezvíťazil.

2. Alimenty, ktoré platí Alan svojej ex-manželke činia celkom 3 875 amerických dolárov.

3. Herec, ktorý stvárnil postavu Jakea inkasoval za jednú časť 60 000 dolárov. Rovnako bol najviac oceňovaným hercom v seriáli.

4. V seriáli je známych mnoho profesií hlavných postáv. Avšak jediná postava, ktorej profesiu nikdy tvorcovia neprezradili je Alanova manželka Judith.

5. Chyžná Berta mala byť pôvodne v seriáli len občas, jej postava však nabrala prudko na popularite a tak sa herečka Conchata Ferrell stala jednou z hlavných postav seriálu.

kinopoisk.ru
kinopoisk.ru

6. Každá epizóda nesie názov podľa vety, ktorá v danej časti odznie.

7. Charlieho Sheena vyhodili zo seriálu po tom, čo požadoval 3 milióny dolárov za jedno natáčanie, pretože sa cítil nedostatočne ocenený vzhľadom na popularitu seriálu. Zarábal 1,8 milióna za časť.

8. Prvá časť 9. série v ktorej sa prvýkrát objaví náhrada Charlieho Sheena v podobe herca Ashtona Kutchera sa stala najsledovanejšou epizódou v histórií celého seriálu. K TV vtedy sadlo cez 28 miliónov divákov.

9. Charlie žaloval tvorcov seriálu o 100 miliónov dolárov . Skončilo to dohodou a herec dostal vyplatených 25 miliónov .

10. Po tom, čo predstaviteľ Jakea vyhlásil, že seriál je plný hriechu a špiny a nie je rád, že v ňom musí účinkovať bol prinútený podpísať zmluvu v ktorej sa stala jeho životná rola už iba vedľajšou postavou.

11. Na stolíku s PC je je položená fotografia mladého Charlieho Sheena.

12. V seriáli sa objavil aj Charlieho otec – Martin Sheen, ktorý bol neskôr stalker Charlieho matky Evelyn.

martinsheenfianl_8484c1aa0f7b4fe38c2aab1b12e4e45c

13. Jon Cryer sa uchádzal aj o rolu v známom sitcome Priatelia . Chcel stvárniť postavu Chandlera Binga avšak jeho video nedorazilo do študia včas.

14. Charlie Sheen ma strach z čajok, čo využili aj tvorcovia seriálu ako námet v niektorých epizódach.

15. Jon Cryer (Alan) je jediná postava, ktorá bola v každej jednej epizóde od začiatku po koniec seriálu.

alan

16. P*rnografická stránka, ktorá sa objaví v epizóde Twanging Your Magic Clanger ako odporúčanie pre Alana od Charlieho je malibupuddinggirls.com . Ak si ju dáte do vyhľadávača dostanete sa na oficiálnu fanpage Dva a pol chlapa.

17. Každý outfit, ktorý nosí postava Rose (v preklade Ruža) obsahuje vo svojom dizajne ružu.

18. Režisér Chuck Lorre je veľký fanúšik britskej punkovej skupiny  U.K. Subs, ktorej predstaviteľ sa volá Charlie Harper.

19. Charlieho celé meno je Charlie Francis Harper, Alanove celé meno je Alan Jerome Harper a trojku uzatvára Jake David Harper.

20. Nikto nevie aké priezvisko má chyžná Berta.

21. Vždy keď sa v seriáli objaví postava Rusella – pofiderného lekárnika, zaznie z jeho úst veta : ” A čo si policajt?!”

 

zdroje: imbd, indiatimes, ew

 

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť