Dve mladé tínedžerky úspešne zbavili ostrov Bali plastových tašiek

398

ekologicke bali 3

S pestrou kultúrou a očarujúcim prírodným prostredím je Bali tropickým rajom. Napriek tomu sa menej hovorí o tom, že vyprodukuje 680 metrov kubických odpadu denne, čo je ekvivalentom k 14 poschodovej budove. Menej ako 5% plastových tašiek sa zrecykluje, ostatné skončia spálené, zlikvidované alebo aj rozhádzané po ostrove. 2 tínedžerky, Isabel a Melati Wijsen, sa rozhodli to zmeniť a zaujali negatívny postoj k zbytočnému znečisťovaniu tohto úžasného ostrova. Posledné 3 roky strávili oslobodzovaním Bali od platových tašiek.

Tieto dve mladé slečny na základe sledovania podobných iniciatív v iných krajinách spustili kampaň „Bye Bye Plastic Bags“. Oslovili podobne zmýšľajúcich mladých ľudí s založili tak tím dobrovoľníkov, ktorí začali zbierať podpisy a robiť demonštrácie, aby zvýšili u ľudí povedomie o ich iniciatíve. Veľký dôraz kládli na to, aby vysvetlili zákazníkovi, ako tieto plastové tašky zbytočne zaťažujú životné prostredie a poskytovali im rôzne alternatívne riešenie.

Aj keď to pre nich nebolo jednoduché sa na začiatku rozbehnúť, po čase sa im podarilo získať si veľké publikum. Po kampani, kde vyzbierali 1 milión podpisov a po hladovke sa im nakoniec podarilo stretnúť s guvernérom Bali. S guvernérom sa im podarilo dohodnúť na tom, že do roku 2018 bude ostrov Bali oslobodený od záťaže plastových tašiek. Na ich ceste za úspechom sa im podarilo nájsť mnoho aj dôležitých ľudí, ktorí ich nápad podporujú. Od miestnych aktivistov až po členov OSN. Isabel and Melati’s môžu byť príkladom toho, že aj deti môže niečo zmeniť. Ich odhodlanie a sila odolávať prekážkam a navrhovať kreatívne riešenie ich dostala až sem. Takto pomohli zanechaťBali čistejšie a v lepšom stave pre ďalšie generácie a nám môžu byť len príkladom.

 

ekologicke bali 2

 

ekologicke bali 1

 

ekologicke bali 4

 

ekologicke bali 7

 

ekologicke bali 6

 

ekologicke bali 5

 

ekologicke bali 8

 

Video:

 

Viac info: Website | Facebook

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre