Elon Musk hlási: AI Terminátori raz budú prenasledovať ľudí!

480

Jeden z najbohatších ľudí na svete Elon Musk sa nedávno zúčastnil akcie UK’s AI Safety Summit, čo bolo rokovanie o bezpečnosti AI (umelej inteligencie) vo Veľkej Británii. Tam známy miliardár povedal, že AI Terminátori, ako ich nazval, sa raz budú šplhať po stromoch a budovách, keď budú hľadať ľudí.

Elon Musk sa narodil 28. júna 1971 v Južnej Afrike. V súčasnosti už 52-ročný muž sa preslávil najmä ako podnikateľ a investor. Patrí mu napríklad sociálna sieť Twitter, ktorá sa nedávno premenovala na Space X, respektíve X.

3b497ea4 ba8e 4b1d baf9 759bf9a5f801
Elon Musk Royal Society (crop2)“ by Debbie Rowe is licensed under CC BY-SA 3.0

Na spomínanom summite sa Musk stretol s predsedom vlády Spojeného kráľovstva Rishim Sunakom. V rozhovore s ním predpovedal zaujímavé skutočnosti. Podľa neho humanoidní AI terminátori, alebo ak chcete AI roboti raz budú hľadať svojch majiteľov takým štýlom, že budú pri tom schopní loziť napríklad po stromoch a po budovách.

V interview s bristkým politikom, ktoré trvalo zhruba 40 minút, technologický magnát uviedol, že takéto AI roboty budú najskôr svojim majiteľom plniť všetky priania, ale neskôr sa obrátia proti nim.

„Humanoidný robot vás môže v podstate prenasledovať kdekoľvek. Je to niečo, čoho by sme sa mali dosť znepokojovať. Ak vás robot môže nasledovať kdekoľvek, čo ak jedného dňa dostane aktualizáciu softvéru a už nebude taký priateľský?“uviedol Elon Musk.

b27c64ea 20bc 4ceb b68d 05b19b266ce0
Elon Musk Dreaming of a Brighter Future“ by jurvetson is licensed under CC BY 2.0

Svetoznámy chlapík, ktorý ma občianstvo Južnej Afriky, Kanady aj USA, si myslí, že roboty si postupom času vyvinú nové zručnosti. Svoju predpoveď ale predsa len uzavrel prehlásením v pozitívnom duchu: „Existuje však riešenie, ako ochrániť ľudstvo pred ovládnutím AI,“ uviedol známy miliardár.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.