Austrália je známa svojou divokou prírodou aj tým, že sa tam každý rok zaznamenajú prípady, kedy žralok zaútočí na človeka. Toto je však trochu iný prípad. Svet obletelo video, v ktorom rybár zápasí so žralokom, aby ho dostal bezpečne späť do oceánu. Tento muž bol zachytený na pláži v Perthe v Austrálii. Žralok nebol vôbec malý a chlapík s ním mal čo robiť. Navyše, celú túto situáciu sledovalo množstvo zvedavých ľudí.

Foto od youtube

Lidija Miles bola tá, ktorá tento celý rozruch zachytila na videu. V daný moment absolvovala ranný beh a pri tom, čo videla, jednoducho musela zastaviť a natočiť to, aby sa neskôr podelila aj s ostatnými ľuďmi, no určite netušila, že video bude mať takýto úspech.  Okoloidúci ľudia videli, že rybár chytil niečo veľké, no spolu s ním ani len netušili, že ide o žraloka, až kým sa nedostal na breh. “Spočiatku sme nevedeli o čo ide, no keď sme podišli bližšie, videli sme, že je to žralok,” povedala pani Milesová.

Chlapík sa snažil žralokovi odstrániť návnadu, zatiaľ čo on sa mu nebezpečne hádzal v náručí. Napokon sa mu to však podarilo a s pomocou vĺn i ďalších chlapov žraloka bezpečne odtlačili späť do oceánu. Pani Milesová sa vyjadrila, že táto chvíľa bola krásna a nikdy na ňu nezabudne. “Bol to okamih, ktorý naozaj chytil za srdce. Odtiahol ho späť do oceánu a pritom bol voči žralokovi taký pokojný i veľmi úctivý. Všetkým sa nám uľavilo, že sa mu to podarilo dotiahnúť do úspešného konca,” povedala.

Pozrite si video z danej akcie:

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť