Európska komisia žaluje Poľsko, Maďarsko a Česko za nedodržanie utečeneckých kvót

490
european parliament fotografia
Foto od rockcohen

Európska komisia má v pláne zažalovať Poľsko, Maďarsko a Českú republiku na Európskom súdnom dvore z dôvodu odmietania prijatia imigrantov hľadajúcich azyl. Tieto tri krajiny sú podľa viacerých dohôd povinné poskytnúť im pomoc a za neplnenie týchto požiadaviek môžu byť tvrdo pokutované.

EÚ v roku 2015 vymyslela plán ako odpoveď na stále pribúdajúcich utečencov. Mal pomôcť najmä Grécku a Taliansku s obrovským prílivom migrantov tak, že ich postupne budú premiestňovať ku nám. Všetko vyzeralo byť fajn, avšak Česko údajne prijalo iba 12, z celkového počtu 2000 im pridelených migrantov. Poľsko a Maďarsko zas neprijali ani jedného.

EÚ sa najprv snažila riešiť tento problém dohovorom, no spätná väzba od týchto krajín bola nepostačujúca. V ich odpovediach taktiež neboli žiadne informácie o tom, že by sa plánu chceli pridržať. To je aj dôvod, prečo sa komisia rozhodla riešiť veci tvrdšie – predvolaním krajín na súd.

Český minister Andrej Babiš povedal BBC, že jeho krajina bude aj naďalej odporovať tomuto plánu. Tieto kvóty pridelené každému štátu vraj vybudovali v ľuďoch rôzne protimigrantské postoje a zahrali do karát pravicovým stranám. Poľský minister Konrad Szymanski taktiež potvrdil, že jeho vláda je pripravená brániť sa na súde.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre