Extrémne teploty v Indii: Naí Dillí čelí neznesiteľným horúčavám

166

Naí Dillí čelí devastujúcim horúčavám, pričom teploty dosahujú až 47°C. Obyvatelia mesta sa snažia prežiť v extrémnych podmienkach, kde teplota v domácnostiach stúpa až na 40°C.

Naí Dillí zažíva jednu z najhorších horúčav v histórii, s teplotami, ktoré denne dosahujú 47°C. V tomto meste, ktoré bolo umiestnené do režimu červeného alarmu, je život pre mnohých neznesiteľný. Obyvatelia sa pokúšajú chrániť pred spaľujúcim slnkom, no pre mnohých je to takmer nemožné. Meteorologický úrad Indie vydal červený alarm pre Naí Dillí a okolité štáty.

Dopad na obyvateľstvo

Tí, ktorí žijú v skromných podmienkach, sú najviac postihnutí. Jedna matka z husto obývanej oblasti Naí Dillí hovorí: „Nemôžem si dovoliť klimatizáciu; mám iba ventilátor. V dome je 40°C a nemôžem spať. Som vyčerpaná.“ Obyvatelia sa pokúšajú vyhnúť horúčavám, no mnohí musia pokračovať v práci na ulici, napriek neľudským podmienkam.

Zdroj: www.lemonde.fr

Život v extréme

Pracovníci ako pouliční predavači, zberači odpadu či vodiči rikší sa snažia prežiť v týchto extrémnych podmienkach. „Prichádzam o 8 ráno a pracujem do 7 večer. Nemám na výber, mám doma štyri hladné deti,“ hovorí 40-ročná predavačka rastlín. Jej situácia nie je výnimočná a mnohí ako ona musia bojovať, aby si zabezpečili denný príjem.

Naí Dillí a ďalšie časti Indie čelia stále väčším výzvam kvôli zmenám klímy, ktoré spôsobujú takéto extrémne horúčavy. Obyvatelia dúfajú v skorú úľavu, no predpovede nie sú priaznivé.

Zdroj

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre