Ak ste fanúšikmi úžasného príbehu Harryho Pottera, ktorý bol podľa knižných predlôh sfilmovaný do 8 častí, máme pre vás skvelý tip. Od poslednej časti už síce ubehlo niekoľko rokov, no praví fanúšikovia tohto počinu stále akoby “žili” s ním. Čarodejnícke prostredie je skrátka blízke jednak pre deti, ale aj pre dospelých ľudí. Snáď neexistuje človek, ktorý by aspoň jednu časť z tohto fenoménu nevidel. A máme pre vás tip na návštevu miesta “posledného odpočinku” známej postavy škriatka.

dobby fotografia
Foto od Studio Sarah Lou

Určite si pamätáte malého škriatka Dobbyho. Ten sa prvýkrát objavil v 2. časti. V tej dobe ešte slúžil zápornej rodine Majfoyovcov. Neskôr mu však Harry daroval kus oblečenia a takto ho z otroctva vyslobodil. Dobby strávil zvyšok série ako slobodný elf, ktorý zostal verný Harrymu. Napokon však zomrel v 7. časti. Táto scéna bola veľmi emotívna a fanúšikov chytila za srdce.

Fanúšikovia sa len nedávno rozhodli, že tomuto malému škriatkovi postavia vo Walese pamiatku resp. hrob. Pozdĺž pláže v Pembrokeshire, v oblasti známej ako Freshwater West, nájdu fanúšikovia malú svätyňu označenú kamienkami s nápisom “Tu leží Dobby, slobodný škriatok”. Je to nádherná pláž plná vysokých dún, ktorá sa nachádza len dve hodiny západne od Cardiffu autom. Takže okrem návštevy hrobu si užijete aj nádherné prostredie.

Pembrokeshire fresh water west fotografia
Foto od mariosp
Photo by youtube

Toto miesto je údajne veľmi dobré označené a nikto by nemal mať problém nájsť ho.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť